Nejnovější Android aplikace z Google Play #114: práce s textem, pomocník do auta a další

android aplikace 114 hlavni

Jako první si dnes představíme vynikající nástroj pro jednoduchou práci s textem – Cliboard Actions. Následuje šikovný pomocník do každého auta – AutoMate – Car Dashboard. Třetím tipem na aplikaci je BlaBlaCar, díky které ušetříte při cestování. Na závěr si představíme Microsoft Apps, která sdružuje všechny Android aplikace společnosti Microsoft. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play 114.

Clipboard Actions

Aplikací jako je tato lze v Google Play nalézt opravdu nespočet. Cliboard Actions ovšem nabízí mnohem sofistikovanější a podrobnější práci se zkopírovaným textem než ostatní konkurence. Cliboard Actions je v podstatě přídavná lištička v notifikačním panelu, prostřednictvím které lze pracovat se zkopírovaným obsahem. Možnosti, jež vám Cliboard Action naservíruje, jsou závislé na tom, co vlastně zkopírujete. Pokud se například jedná o běžný text, dostane se vám možnost klasického sdílení, hledání na internetu, na mapě, přeložení a další.

Když však zkopírujete telefonní číslo, objeví se možnost rychlého vytočení či uložení do seznamu kontaktů. U zkopírovaných webových stránek se zase nabízí zkrácení odkazu či pozdější otevření (navštívení stránky) přes uložený odkaz v Cliboard panelu. Možností je velká spousta, a proto aplikaci rozhodně neváhejte vyzkoušet. Může se hodit i vám.

Clipboard Actions & Manager
Clipboard Actions & Manager

AutoMate – Car Dashboard

Jak již název aplikace napověděl, AutoMate je váš kámoš do auta. Autoři aplikaci vychází z předpokladu, že při cestování automobilem (řízení) potřebuje řidič všechny důležité ovládací prvky telefonu na jednom místě. Při řízení je pak samozřejmě nejdůležitější, aby při letmé práci s telefonem bylo ovládání uživatelského prostředí co nejvíce intuitivní. Přesně tyto vlastnosti můžete od AutoMate očekávat. Po spuštění aplikaci získáte rychlý a snadný přístup k mapám, zajímavým místům, k volání, psaní zpráv (aplikaci lze rovněž ovládat hlasem) či k ovládání hudby. Základem uživatelského prostředí je stream nejnovějších a nejaktuálnějších příspěvků. Z něj se poté můžete dostat do ostatních, již zmiňovaných, sekcí.

AutoMate - Car Dashboard: Driving & Navigation
AutoMate - Car Dashboard: Driving & Navigation

BlaBlaCar

Chystáte se někam vyjet autem? Dříve, než tak učiníte, s aplikací BlaBlaCar prověřte, zda někdo z vašeho okolí nemá podobnou cestu. S aplikací BlaBlaCar můžete vystupovat buďto v roli řidiče, nebo pasažéra. Stačí najít/nabídnout jízdu, určit její cenu a další podrobnosti, a poté můžete spokojeně cestovat a šetřit na pohonných hmotách. Při vyhledávání “spojení” lze ověřit prakticky jakéhokoliv řidiče, neboť ti od svých spolucestujících získávají recenze. S potenciálními spolucestujícími lze komunikovat prostřednictvím interních zpráv aplikace. Je tak velmi snadné dojednat další podmínky nadcházející cesty.

BlaBlaCar, Trusted Carpooling
BlaBlaCar, Trusted Carpooling

Microsoft Apps

Jak jistě dobře víte, společnost Microsoft vydala v obchodě Google Play již několik aplikací. S Microsoft Apps získáte rychlý přístup ke všem aplikacím Microsoftu. Jednotlivé aplikace jsou rozděleny do několika kategorií, jako například Produktivita, Vzdělání, Zábava, Komunikace, Novinky a další. Nechybí ani kategorie Populární, z níž lze stahovat ty nejžhavější “kousky”. U každé z aplikací se nachází kratší popisek. Po kliknutí na aplikaci se dostanete do obchodu Google Play, kde ji můžete běžným způsobem stáhnout.

Your Phone Companion
Your Phone Companion

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)