Android 8 Oreo aktualizace výrazně posílila: Podle statistik je na tom dvakrát lépe

android 8 oreo aktualizace 2018

Po měsíční pauze je zpátky tabulka s podílem jednotlivých verzí systému Android. Naposledy jsme se těchto statistiky dočkali na začátku února. Bohužel jsme díky tomu ztratili možnost porovnání po jednotlivých měsících. Pokud jde o samotné výsledky, tak Android 8 Oreo aktualizace výrazně posílila.

Android 8 Oreo aktualizace je jíž téměř na 5 procentech všech zařízeních

Bohužel v Googlu pravděpodobně nestíhají, jinak si nedovedeme představit, proč se vynechal kompletní měsíc březen a v dubnu jsme se těchto dat dočkali se zpožděním dva týdny. Nicméně data už jsou k dispozici a můžeme se tak blíže podívat na to, co se za uplynulou dobu stalo s jednotlivými systémy.

android 8 oreo aktualizace podil system

Nepřišlo žádné velké překvapení, nejvíce rostl Android 8 Oreo, který následoval Nougat. Podíl starších systémů na trhu naopak klesal. Nejde o moc velké novinky. Android 8 nalezneme přesně na 4,6 procentech zařízení. Pro srovnání, minulý rok v dubnu byl Android 7 Nougat na 4,9 procentech zařízení. Oreo tak mírně zaostává. V našem článku se můžete podívat, kdy Android 8 Oreo přijde na váš telefon.

I samotný Nougat si polepšil a najdeme jej nyní na 30,8 procentech všech zařízení. Starší verze pak mírně klesly, nejvíce Android 6 Marshmallow, a to o 2,1 procent. Zajímavé je, že se stále drží Android 2.3, 4.0 a 4.1. Tyto systémy si stále drží malý podíl.

Jste zatím spokojení s tím, jak se vydává aktualizace na Android 8 Oreo?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)