Google vydává Android 5.1.1 pro Nexus 7 (2012 i 2013) a Nexus 10

android511_icon

Před týdnem Google uvolnil tovární obraz Androidu 5.1.1 pro multimediální přehrávač Nexus Player, v noci na dnešek pak tuto aktualizaci uvolnil také pro tablety Nexus 7 (2012), Nexus 7 (2013) s Wi-Fi konektivitou a Nexus 10. Nová verze systému přináší celkem 34 změn a oprav, z nichž patrně nejpodstatnější je vyřešení problému s nevracením operační paměti, které vedlo ke zpomalování odezvy. Také varianta pro tablety nese číslo sestavení LMY47V.

Update na novou verzi je již šířen formou OTA (“Over The Air” = vzduchem) a je poměrně malý – velikost instalačního balíčku se pohybuje kolem 14 MB. Aktualizace je touto cestou šířena postupně, takže uživatelé si na ni budou muset počkat až několik dnů. Kromě toho Google na oficiální stránce publikoval takzvané tovární obrazy (“factory images”), jež lze použít pro čistou instalaci systému z počítače (podrobný návod jsme přinesli ve článku Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA!).

Dostupné tovární obrazy systému Android 5.1.1

Zdroje: Android Headlines, Android Police, Android and Me, Android Headlines, Droid Life, Phandroid, Android Central, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)