TOPlist

Vychází Android 5.0.2 Lollipop! Zatím jen pro Nexus 7 [2012] (Wi-Fi)

lillipop_ico

Ačkoli po Internetu již kolovaly zvěsti, že příští verze operačního systému od Googlu ponese rovnou číslo 5.1 a vyjde v únoru (viz zprávička Android 5.1 přijde v únoru a přinese řadu vylepšení), dočkali jsme se v noci na dnešek příjemného překvapení. Google totiž uvolnil obraz systému („factory image“) Androidu 5.0.2 pro dva roky starou verzi tabletu Nexus 7 (Wi-Fi) s kódovým označením „nakasi“. Sestavení nese číslo LRX22G, zatímco Android 5.0.1, který pro tento přístroj nebyl (a tedy ani nebude) nikdy uvolněn, měl číslo LRX22C.

Můžeme očekávat, že v nejbližších hodinách začne formou OTA („Over The Air“ = vzduchem) šíření aktualizace na Android 5.0.2 Lollipop pro toto populární zařízení. Update bude tradičně uvolňován postupně, takže majitelé budou muset počkat i několik dnů až týdnů.

Jestliže Nexus 7 (2012) máte a nechce se vám čekat, můžete nahrát obraz systému manuálně. V takovém případě ovšem přijdete o všechna data a nainstalované aplikace – tablet se bude chovat stejně, jako byste ho právě vybalili z krabice. Podrobný postup, jak nainstalovat prakticky jakoukoli dostupnou verzi Androidu na zařízení řady Nexus, jsme přinesli ve článku Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA!

Obraz systému Android 5.0.2 Lollipop můžete stáhnout ze stránek Factory Images for Nexus Devices, nebo skrze následující odkaz. Rozhodně se ale nepokoušejte instalovat ho na jiné zařízení, než Nexus 7 [2012] (Wi-Fi)!

Na Nexus 7 (2012) můžete instalovat Android 5.0.2 Na Nexus 7 (2012) můžete instalovat Android 5.0.2

Android 5.0.2 Lollipop bude s největší pravděpodobností odstraňovat nalezené problémy a zjištěné chyby Androidu 5.0, neboť z řad uživatelů starších Nexusů 7 zaznívaly poměrně časté výhrady zejména na zadrhávání a špatnou odezvu. Nicméně oficiální seznam změn ještě nebyl zveřejněn.

Google začal uvolňovat aktualizaci Android 5.0 Lollipop v listopadu. Jedná se o významný upgrade jeho operačního systému, který běží na milionech chytrých telefonů a tabletů po celém světě. Update přinesl zcela nový vzhled s názvem „Material“ a některé další důležité změny, které z Lollipopu dělají jednu z největších aktualizací v historii Androidu.

Dostali či nainstalovali jste na svůj Nexus 7 (2012) aktualizaci na Android 5.0.2? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem! Stejně tak dejte vědět, pokud dostanete update na tuto verzi na jiném zařízení.

Zdroje: Factory Images for Nexus Devices, Droid Life, Android and Me, Android Central, AndroidSPIN, Gotta be Mobile, Chezasite.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (90)