Android 5.0.1 Lollipop má problém se spotřebou RAM, oprava je na cestě

Google-Android-5.0-Lollipop-5

Android 5.0 Lollipop představuje jeden z nejvýraznějších updatů operačního systému se zeleným robotem ve znaku. Jak už to tak u každého rozsáhlého updatu bývá, krom spousty vylepšení se objeví i několik chyb. Problémy, jenž se nepodařilo odstranit před vydáním Androidu 5.0 měl řešit update na verzi 5.0.1, který nejdříve dostaly telefony Nexus 4 a 6, následované tablety Nexus 9, Nexus 7 (2013) a telefonem Nexus 5. Nicméně právě update na Android 5.0.1 jak se zdá obsahuje závažnou chybu,  která má za následek nadměrné využití RAM. Problém spočívá v tom, že systém přiděluje systémovým procesům část paměti ale poté, co již daná úloha není potřeba tuto paměť znovu neuvolní. Tím pádem začne po čase systému docházet volná paměť a ten se tento nedostatek snaží kompenzovat násilným ukončováním aplikací, což se navenek projevuje jako pády aplikací. Jediné zařízení s Lollipopem z řady Nexus, kterého se tento problém netýká je, jak se zdá, tablet Nexus 7 (2012), ten totiž Android 5.0.1 přeskočil a jako jediný dostal Android ve verzi 5.0.2.

Android 5.0.1

Na Google, respektive vývojáře Androidu, se kvůli tomu sesypala vlna kritiky od uživatelů. Ti v návaznosti na vlnu kritiky uznali, že Android 5.0.1 obsahuje chybu, která by již měla být ve zdrojovém kódu opravena. To však neřeší problémy současných majitelů zařízení Nexus s Androidem Lollipop a ti tak musí čekat na aktualizaci. Je tedy poměrně pravděpodobné, že se brzo dočkáme vydání Androidu 5.0.3, který by vedle nápravy spotřeby RAM mohl přinést také další opravy a vylepšení.

Máte na svém Nexusu Android 5.0.1? Setkali jste se u něj s problémem s pamětí RAM?

 

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (82)