Android 4.4 KitKat pro telefony Nexus? Pro které modely a kdy?

kitkat_updaty_ico

Včera jsme se konečně dočkali – Google oficiálně představil pátou generaci telefonu Nexus (viz náš článek Telefon Nexus 5 – nové funkce a příslušenství podrobněji) a Android 4.4 KitKat (viz podrobný přehled zásadních novinek a vylepšení). Celkem logicky nejnovější model Nexusu vstupuje na trh s poslední verzí Androidu. Ale co starší modely – kdy se dočkají aktualizace? Jak se stalo zavedeným zvykem, jako první budou na řadě zařízení z řad Nexus a Google Edition. Ostatní si budou muset počkat několik měsíců, dočkají-li se vůbec.

Kdy dostanou (nejen) starší Nexusy Android 4.4 KitKat? Kdy dostanou (nejen) starší Nexusy Android 4.4 KitKat?

Blog vývojářského týmu operačního systému Android prezentoval předběžný plán aktualizace na Android 4.4 KitKat. Aktualizaci tedy mohou očekávat:

  • LG Nexus 4
  • Asus Nexus 7 2012
  • Asus Nexus 7 2013
  • Samsung Nexus 10
  • Samsung Galaxy S4 Google Edition
  • HTC One Google Edition

Tyto telefony a tablety by se měly dočkat updatu během několika následujících týdnů bez uvedení konkrétního data.

S oficiální aktualizací na Android 4.4 KitKat naopak nemohou počítat:

  • Samsung Galaxy Nexus
  • Samsung Nexus S
  • HTC Nexus One

Překvapuje především vynechání Galaxy Nexu – v první řadě proto, že jde o pouze dva roky staré zařízení (jeho představení proběhlo 19. října 2011). V řadě druhé, ale ne poslední, překvapuje skutečnost, že Google představuje Android 4.4 KitKat jako systém nenáročný na hardware, který má solidně fungovat i na zařízeních s 512 MB operační paměti. Galaxy Nexus má RAM velkou 1 GB, přesto mu nejnovější Android nebude dopřán. Podle oficiálního vyjádření “Galaxy Nexus, který se začal prodávat před dvěma lety, nespadá do 18měsíčního aktualizačního “okna”, během kterého Google zajišťuje aktualizaci zařízení.”

V případě dalších telefonů bychom nepočítali s vydáním aktualizací dříve než počátkem února. Například čeští majitelé aktuální vlajkové lodi Samsungu – Galaxy S4 – se updatu na Android 4.3 dočkali více než tři měsíce po jeho představení.

Zdroje: Android Developer Blog, Phandroid, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)