Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10 odložen! Přijde dříve Android 4.5?

android_443_ico1

Podle zpráv serveru Android Geeks se měli majitelé telefonů Nexus 5 a Nexus 4 a tabletů Nexus 7 a Nexus 10 dočkat aktualizace na Android 4.4.3 v pátek 23. května (viz zprávička Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10 prý vyjde 23. května), což naznačovalo i uvolnění interního testovacího sestavení v rámci Googlu. Do konce měsíce pak měla následovat aktualizace pro zařízení řady Google Play Edition. Realita je ale nakonec jiná – majitelé uvedených zařízení na update nadále čekají.

Interní testovací sestavení v rámci Googlu Interní testovací sestavení v rámci Googlu

Dle dosavadních informací nepřinese Android 4.4.3 zásadní změny – měl by pouze opravovat chyby nalezené v Androidu 4.4.2. Otázkou je, zda nedávno uniklé obrázky s upravenými navigačními tlačítky budou záležitostí této aktualizace, nebo se chystají až pro příští majoritní verzi (viz aktualita Příští verze Androidu možná přinese nová navigační tlačítka).

Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10 odložen! Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10 odložen!

Kromě Androidu 4.4.3 Google také pracuje na příští “velké verzi”, jenž ponese číslo 4.5, případně rovnou 5.0 a pravděpodobně kódové označení Lollipop. Její představení je očekáváno v rámci vývojářské konference Google I / O, která proběhne mezi 25. a 26. červnem.

Android 4.4 KitKat byl poprvé představen v listopadu 2013 a přinesl vyšší stabilitu a lepší výkon. Obecně se tato verze setkala s kladnou odezvou mezi uživateli. Do dnešního dne Google vydal dvě minoritní aktualizace, které opravovaly nalezené chyby. Zatím neopravený je ovšem poměrně zásadní problém vysoké spotřeby baterie, za kterou může proces mm-qcamera-daemon (viz aktualita Google pracuje na opravě vážné chyby „mm-qcamera-daemon“, která přehřívala telefon) v Androidu 4.4.2. Řešení by měl přinést právě Android 4.4.3, jenž údajně přinese celkem 36 oprav.

Google zatím stále neoznámil, zda v dohledné době uvolní Android 4.4.3, nebo bude vyčkávat až do června, kdy představí příští verzi systému.

Zdroje: Christian Today.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)