Android 4.4.3 již brzy? Unikl snímek interní aktualizace!

android_443_ico2

Již poměrně dlouho je očekáváno uvolnění aktualizace operačního systému Android s číslem verze 4.4.3 – první zprávy “prosákly” již ve druhé lednové dekádě, v březnu pak začala kolovat informace, že update vyřeší chybu „mm-qcamera-daemon“, která přehřívala telefon. Blíží se konec května a zatím poslední info tvrdí, že Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10 prý vyjde 23. května. Google ovšem uvedené zvěsti ani náznakem nepotvrdil.

Brzké vydání ovšem potvrzuje i dnešní aktualita, podle níž Google začal uvolňovat aktualizaci na Android 4.4.3 pro účely interního testování v rámci své podnikové sítě, což má potvrzovat snímek, na kterém je (poněkud ironicky) výslovně uvedeno, že jde o důvěrný materiál, který nemá být publikován. Obrázek pochází s největší pravděpodobností z telefonu Nexus 5 jednoho ze zaměstnanců společnosti. V tomto případě má soubor s aktualizací poměrně mohutných 92,2 MB.

Android 4.4.3 již brzy? Unikl snímek interní aktualizace! Android 4.4.3 již brzy? Unikl snímek interní aktualizace!

Kromě potíží s fotoaparátem má update řešit celou řadu nalezených chyb, jako je samovolné ukončování datového připojení, problémy s Bluetooth konektivitou a mnoho dalších obtíží (více viz článek Android 4.4.3 – jaké novinky přinese nová verze? z konce března).

Uvolnění testovacího sestavení pro interní účely pochopitelně žádným způsobem neindikuje, kdy by se nejnovějšího Androidu měli dočkat běžní uživatelé. Pokud však Google vypustil update pro všechny zaměstnance, můžeme předpokládat, že finální sestavení bude vydáno v následujících několika dnech. Poměrně reálný je již zmíněný pátek 23. května, nicméně to pouze v případě, že v tomto buildu nebudou nalezeny žádné zásadní chyby.

Zdroje: Android Spin, Android Ice Cream Sandwich, Carsten Knobloch (Google+).

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)