Android 4.2.2 pro HTC One už dnes nebo zítra?

HTC One dnes nebo zítra dostane Android 4.2.2

Dříve uvolněné vlajkové lodi HTC měly vždy nejčerstvější verzi operačního systému Android. Jedinou výjimkou byl HTC One – na začátku roku 2013 se mu dostalo pouze verze 4.1.2. Možná, že se vývojáři soustředili na novou verzi nadstavby Sense a společnost prostě neměla čas věnovat se aktualizaci. Významný upgrade na Android 4.2.x a mírně přepracované Sense slíbili zástupci HTC už při zahájení prodejů.

Zvěsti a odpovědi od zaměstnanců HTC dávaly naději, že k aktualizaci dojde v první polovině roku – kromě dalších termínů se mluvilo o polovině června. Že se na Androidu 4.2.2 pro HTC One pilně pracuje, potvrzovaly také uniklé interní testovací verze firmware. Android 4.2 je samozřejmě pouze inkrementální aktualizace Jelly Beanu, ačkoli pro mnoho majitelů HTC One bude představovat příjemnou změnu proti předchozí verzi 4.1. Změny nejsou příliš významné – majitelé se dočkají například ukazatele stavu baterie v procentech a několika dalších dlouho žádaných funkcí.

HTC One dnes nebo zítra dostane Android 4.2.2 HTC One dnes nebo zítra dostane Android 4.2.2

Francouzský fanoušek produktů firmy HTC Yves Wi na svém Twitteru potvrdil, že se francouzská pobočka včera požádala uživatele, aby kontrolovali na svých HTC One dostupnost aktualizací aktualizace. Wi z toho dedukuje, že k uvolnění update by mohlo dojít “nejpozději tento pátek”. Pokud by aktualizace vyšla tento týden, bude se pravděpodobně týkat mezinárodní verzi přístroje. Ti, kteří zakoupili HTC One u operátora si velmi pravděpodobně budou ještě muset počkat.

Samozřejmě se nejedná o informaci z oficiálního zdroje, ale ve většině případů se zvěsti od Yvese Wi ukázaly jako důvěryhodné. Jak tomu bude tentokrát, to se možná dozvíme již za pár dní.

Zdroje: YouHTC a GottaBeMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)