Menu

Android 4.2.2 pro HTC One už dnes nebo zítra?

Dříve uvolněné vlajkové lodi HTC měly vždy nejčerstvější verzi operačního systému Android. Jedinou výjimkou byl HTC One – na začátku roku 2013 se mu dostalo pouze verze 4.1.2. Možná, že se vývojáři soustředili na novou verzi nadstavby Sense a společnost prostě neměla čas věnovat se aktualizaci. Významný upgrade na Android 4.2.x a mírně přepracované Sense slíbili zástupci HTC už při zahájení prodejů.

Zvěsti a odpovědi od zaměstnanců HTC dávaly naději, že k aktualizaci dojde v první polovině roku – kromě dalších termínů se mluvilo o polovině června. Že se na Androidu 4.2.2 pro HTC One pilně pracuje, potvrzovaly také uniklé interní testovací verze firmware. Android 4.2 je samozřejmě pouze inkrementální aktualizace Jelly Beanu, ačkoli pro mnoho majitelů HTC One bude představovat příjemnou změnu proti předchozí verzi 4.1. Změny nejsou příliš významné – majitelé se dočkají například ukazatele stavu baterie v procentech a několika dalších dlouho žádaných funkcí.

HTC One dnes nebo zítra dostane Android 4.2.2

HTC One dnes nebo zítra dostane Android 4.2.2

Francouzský fanoušek produktů firmy HTC Yves Wi na svém Twitteru potvrdil, že se francouzská pobočka včera požádala uživatele, aby kontrolovali na svých HTC One dostupnost aktualizací aktualizace. Wi z toho dedukuje, že k uvolnění update by mohlo dojít “nejpozději tento pátek”. Pokud by aktualizace vyšla tento týden, bude se pravděpodobně týkat mezinárodní verzi přístroje. Ti, kteří zakoupili HTC One u operátora si velmi pravděpodobně budou ještě muset počkat.

Samozřejmě se nejedná o informaci z oficiálního zdroje, ale ve většině případů se zvěsti od Yvese Wi ukázaly jako důvěryhodné. Jak tomu bude tentokrát, to se možná dozvíme již za pár dní.

Zdroje: YouHTC a GottaBeMobile.

 

Komentáře

Boro

Boro

13.6.2013 12:24

Kéž by i one x+, ale to je už pro ně starej křáp :-D

Edye

13.6.2013 12:45

Ten ale krom aktualizace Lidé nedostal nic :-D ale já sem spokojen ze systémem takže v pohodě

geoowg

geoowg

13.6.2013 15:22

nemyslím si, když nový android má být i pro htc desire HD, což je již déle jak 2 roky stará vlajková loď.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 20

13.6.2013 18:41

Boro
Na XDA fóru už jeden vývojář psal, že Sense 5 by mohlo být k dispozici koncem tohoto měsíce. Oficiální aktualizace už dávno neřeším, ale Sense 5 v Custom ROM určitě bude. Používám Insert Coin 4 a je to paráda spolu s HXOR kernelem.

RSS (komentáře k článku)