Menu

Android 4.0 Ice Cream Sandwich na HTC T-Mobile G1 (video)

Po uvolnění zdrojových kódu Androidu 4.0 už jsme viděli několik úspěšných portů na nejrůznější zařízení. Ale koho by napadlo, že se podaří dostat Ice Cream Sandwich do telefonu, kterým všechno začalo, tedy HTC T-Mobile G1?! V minulosti se již povedlo na tomto, již více než tři roky starém, zařízení zprovoznit neoficiální port Androidu 3.x Honeycomb, takže se dalo předpokládat, že ICS dříve či později přijde také. Jako první přinesl záběry kombinace Androidu 4.0.1 na G1 jcarrz1 z XDA Developers.

Pravda, uživatelská zkušenost s nejnovějším Androidem na nejstarším telefonu není právě ideální – G1 reaguje na doteky velmi pomalu, fungují všechny aplikace, stejně tak i některé novinky z ICS, zprovoznit se ale nepodařilo otáčení obrazovky, Wi-Fi, Bluetooth, ani GPS. Spíše než o praktické nasazení tedy jde spíše o demonstraci, že to vůbec je možné. jcarrz1 slibuje, že bude dále pokračovat, takže kdo ví – třeba se jednou dočkáme 100% funkční verze.

Ostatně podívejte se sami, jak Android 4.0 na G1 funguje.

Zdroje: AndroidSPIN, Engadget, XDA Developers, Android and Me a Get Android Stuff.

 

Komentáře

achmed-cz

achmed-cz

25.11.2011 12:12

by mě spíš zajímalo, jestli bude fungovat na Desire

JohnyD

JohnyD

25.11.2011 14:53

Na desire portu už se pracuje.. kámoš se na práci podílí a už mi ukazoval i jak to běží (zatím nešla gpu a spousta dalších věcí… ale chce to čas) :)

Haky

Haky

25.11.2011 15:55

Takhle namáhat stařičkou G1 :-D

RSS (komentáře k článku)