TOPlist

Příliš mnoho vibrací? Android 15 nabídne jejich automatické potlačení

android 15 oznámení
  • Již dříve byla v Androidu 15 nalezena funkce utišení oznámení
  • Uměla ztišit opakující se oznámení, ale ne vibrace
  • Nyní bylo nalezeno nastavení i ohledně opakovaných vibrací

Android 15, obsahuje už od začátku užitečnou novou funkci nazvanou utišení oznámení. Tato funkce, jak její název napovídá, potlačuje příliš rušivá upozornění. Když dostanete mnoho po sobě jdoucích oznámení ze stejné aplikace, Android 15 bude postupně ztišovat zvuk oznámení, pokud bude tato funkce povolená. Jedním z problémů s funkcí utišení oznámení je však to, že nemá vliv na vibrace. To se však má v blízké budoucnosti změnit.

Android 15 a oznámení

V nejnovější aktualizaci Android 15 Beta 1.2, byla nalezena stránka s nastavením pro utišení oznámení (Nastavení > Oznámení > Utišení oznámení), která byla v Betě 1 skryta. Kromě toho byl nalezen nový přepínač, který dříve nebyl k dispozici: vibrovat při odemčení. Podle popisu tento přepínač způsobí, že váš telefon bude vibrovat pouze tehdy, když je obrazovka odemčená. Jinými slovy, povolení tohoto přepínače by mělo zabránit vibracím telefonu, když obdržíte spoustu po sobě jdoucích oznámení ze stejné aplikace.

cooldown oznámeníNastavení cooldownu oznámení a možnosti vibrací

Na rozdíl od hlavní funkce utišení oznámení je však funkce vibrovat při odemčení ve výchozím nastavení zakázána. Pokud nechcete být rušeni vibracemi, když se v nějakém skupinovém chatu strhne debata, můžete snadno opakované vibrace zakázat. Pokud se naopak obáváte, že zmeškáte důležitá oznámení, můžete tento přepínač nechat deaktivovaný a také úplně vypnout utišení oznámení. Případně můžete změnit výchozí nastavení použít utišení na všechna oznámení na použít utišení na konverzace.

Jako u všech funkcí, které jsou nalezeny díky procházení kódu, platí, že nemusí být uvedena do ostré verze. Protože se ale objevila ve verzi pro vývojáře, je už nepravděpodobné, že by ji Google neuvedl. Osobně se na ni těším, protože nyní mám ztlumené některé skupinové chaty právě kvůli tomu, že se v nich občas strhne dlouhá debata a neustálé pípání a vibrování je rušivé. Pokud bude utišení oznámení pracovat, jak to vypadá, dostal bych oznámení pouze o začátku nové debaty, a to už se dá snést.

Ruší váš časté vibrace?

Zdroj: Android Authority

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)