TOPlist

Android 15 změní panel pro ovládání zvuku. Líbí se vám?

android 15 ovladani zvuku
  • Na pozdim dorazí nový operační systém Android 15
  • Detaily o některých změnách a funkcích se objevují už nyní
  • Redesign se mimo jiné dotkne i panelu pro ovládání hlasitosti

Na světě už jsou první vývojářské verze operačního systému Android 15, který by se měl stabilního vydání dočkat na podzim letošního roku. Díky tomu se už nadšencům povedlo objevit řadu zajímavých funkcí a změn, které se později rozšíří ke všem uživatelům. Teď se dozvídáme o redesignovaném panelu pro ovládání zvuku.

Po stisknutí tlačítka pro zvýšení/snížení hlasitosti máte možnost otevřít si obsáhlejší nabídku kliknutím na ikonku se třemi tečkami. Tohle menu v podstatě kopíruje to, co vidíte v nastavení – dovoluje nám si pohrát s  hlasitostí médií, hovorů, vyzvánění, oznámení a budíků. Pracuje přitom s posuvníkem na tenké ose v barvě vašeho systémového motivu.

android 14 hlasitostOvládání hlasitosti v Androidu 14 (Google Pixel 7 Pro)

Google hodlá tenkou čáru nahradit širokým pilulkovitým útvarem, kde se hlasitost nebude určovat posuvníkem, ale odstínem barev. Jak přesně má novinka vypadat, ukázal známý novinář a expert na operační systémy od Googlu Mishaal Rahman prostřednictvím článku na webu Android Authority.

android 15 new volume panel ui 1

Ve videu níže je také demonstrováno, jak bude panel nově možné zvětšit a zmenšit. Rahman poznamenává, že jakmile se na pozadí aktivně přehrávají média, otevře se nabídka ve složeném stavu, v opačném případě uvidíte její celou podobu.

Android 15 volume panel

Android 15 volume panel

Jak se na Android 15 těšíte vy?

Zdroj: Android Authority

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)