Android 14 přinese skvělou funkci. Jablíčkáři ji mají už více než rok

Android 14
  • Android 14 QPR1 Beta 1 přináší možnost používat telefon jako webkameru 
  • V tuto chvíli ji ale využijí pouze majitelé Pixelů 
  • S ostrým vydáním Androidu 14 by se však mohla funkce dostat i na ostatní mobily

Společnost Google nedávno uvedla aktualizaci Android 14 QPR1 Beta 1, která přináší řadu nových funkcí a oprav, včetně jedné velmi zajímavé možnosti pro uživatele zařízení Pixel, a to sice použití telefonu jako webové kamery pro stolní počítače nebo notebooky. Podobnou funkci před nějakým časem přinesl před nějakým časem i Apple, ten ji ale na rozdíl od Googlu zamknul jen na macOS.

Připojení prostřednictvím USB

Jedním z klíčových aspektů této nové funkce je, že kamera funguje prostřednictvím USB připojení, což zajišťuje kompatibilitu s různými platformami, ať jde o Windows, macOS, Chrome OS či Linux. Na rozdíl od Applu tedy nelze využít bezdrátového připojení, na druhou stranu kabel zajistí spolehlivý přenos dat, čímž se zachová vysoká kvalita videa a zvuku.

Použití smartphonu jako webkamery nabízí řadu výhod oproti tradičním USB webkamerám. Největší výhodou je samozřejmě vyšší kvalita videa a vyšší rozlišení, lepší budou pravděpodobné také mikrofony a v neposlední řadě lze využít více úhlů. Bude totiž možné přepínat mezi jednotlivými snímači i selfie kamerou.

Je docela pravděpodobné, že funkci přeberou i ostatní výrobci, jelikož bude implementována přímo v systému. Nezbývá tedy nic jiného než počkat na ostré vydání Androidu 14.

Tip: Telefon můžete využívat jako kameru už nyní, avšak je zapotřebí aplikace třetí strany a ne všechny fungují spolehlivě.

Droidcam: Turns Your Phone Into The Best Webcam

Droidcam: Turns Your Phone Into The Best Webcam

DroidCam - Webcam for PC
DroidCam - Webcam for PC

Využijete této možnosti v Androidu 14?

Zdroj: XDA

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)