To musíte vidět! Android 14 přináší skrytý Easter egg, jde o povedenou vesmírnou minihru

android 14 easter egg
  • Už i Android 14 se dočkal tradičního Easter eggu
  • Můžete v něm prozkoumat vesmír
  • Jeho aktivace je stejná jako v předchozích verzích Androidu

V každé nové verzi operačního systému Android se objevuje Easter egg, který je však v dnešní době snadno odhalitelný. Už od nepaměti se vyvolává rychlými klepnutími na číslo verze Androidu v Nastavení a ani v Androidu 14 tomu není jinak. Tentokrát si pro nás Google představil originální minihru, která nás vezme do vesmíru.

Co je Easter egg?

Easter egg je ve světě softwarového vývoje tajný/skrytý prvek nebo funkce, kterou vývojáři implementují do her, aplikací nebo operačních systémů. Může jít o skrytou zprávu, speciální interakci nebo dokonce celé minihry. Easter eggy jsou často vtipné nebo originální a mají za cíl překvapit uživatele a dodat něco neobvyklého.

Jak vyvolat Easter egg v systému Android 14?

Pokud se ptáte na to, jak objevit toto “velikonoční vajíčko”, celý postup je poměrně jednoduchý. Samozřejmě musíte mít odpovídající zařízení s Androidem 14, konkrétně ve verzi Beta 4. Následně otevřete Nastavení a přejdete na možnost “O telefonu”. Poté stačí několikrát klepnout na číslo verze systému (tedy 14) a máte hotovo.

  1. Připravte si mobil s Androidem 14 Beta 4
  2. Otevřete Nastavení Androidu
  3. Přejděte dolů a vyberte možnost “O telefonu”
  4. Na číslo verze systému Android klepněte rychle několikrát za sebou

🚀 Android 14 Easter Egg Lets You Explore Space!! 🚀

🚀 Android 14 Easter Egg Lets You Explore Space!! 🚀

Co vás čeká v novém Easter eggu?

Google si pro nás letos přichystal trochu té zábavy z vesmíru. Po aktivaci Easter eggu se vám objeví nové logo Androidu 14, které trochu připomíná nášivku mise Apollo 14. Podržením prstu pak ucítíte lehké vibrace, které mají simulovat start vesmírné lodi. Pokud vydržíte dostatečně dlouho, logo zmizí a před vámi se otevře ovládací panel malé kosmické lodi. V této interaktivní části můžete pohybovat lodí a objevovat vesmír. Během hraní budete mít možnost brouzdat vesmírem a sledovat informace o okolních hvězdách.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nová minihra v Androidu 14?

Zdroj: AndroidAuthority

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)