Android 13 v Google Pixel 6 svižně spustí Windows 11 a Doom

Google Pixel 6 Android 13 Windows 11 virtual machine Doom

Spouštění jiných operačních systémů v mobilních telefonech, ve kterých oficiálně běží Android, není žádná nová věc. Když se ale přímo Google postará o to, aby byly takové praktiky jednodušší, to už je hodně zajímavé. Po vydání Android 13 Developer preview 1 otestoval vývojář Danny Lin (@kdrag0n na Twitteru) fakt, že tvůrci hodně zapracovali na efektivnějším fungování tzv. virtual machine. Tedy prostředí pro spouštění systému v jiném systému. Díky tomu se podařilo vcelku jednoduše rozběhnout Windows 11 v telefonu Pixel 6. A dokonce v něm zapnout i hru Doom.

I když zmíněná kombinace nepodporuje hardwarovou akceleraci grafického čipu, podle autora experimentu běžely v telefonu poslední Windows “opravdu použitelně”. Kromě systému od Microsoftu otestoval Lin také chod několika distribucí Linuxu.

Co by mohl Google touto aktivitou sledovat? Údajně si mimo jiné vytváří prostor pro své vlastní experimenty, jelikož chystá “osekanou” verzi Androida právě pro zmíněné virtuální spouštění. Může to mít souvislost s dalším chystaným propojováním Androida s Windows.

Které funkce Windows vám v Androidu chybí?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)