Notifikace jen se svolením. Android 13 u nich změní oprávnění

Android 13 notifikace aplikace oprávnění dialog

Posílání (občas otravných) notifikací z aplikace už aktuálních náznaků nebude v systému Android 13 samozřejmostí, ale privilegiem, které bude muset uživatel manuálně povolit. O této podmínce jsme se dozvěděli již dříve a víme tak o ní, že bude “vyskakovat” společně s povolením přístupu k fotoaparátu, úložišti a podobně. Na prvních snímcích se také objevily nové přepínače, které budou přítomny v systémovém nastavení. Teď je k dispozici také screenshot, který zachycuje přímo dialogové okno s první žádostí o povolení odesílat notifikace.

Z obrázku je patrné, že dialog bude velmi primitivní a nabídne pouze možnosti “povolit” a “nepovolit”. Schází možnost pro nastavení jiných podmínek či časových intervalů, takže nejspíš můžeme očekávat, že případnou změnu bude potřeba provést manuálně hlouběji v nastavení.

Android 13 notifikace oprávnění dialog screenshot

Pokud nyní dumáte, k čemu bude novinka přesně dobrá, tak vězte, že například v boji proti neustálým propagačním upozorněním z her či jiných aplikací, které se vás snaží nalákat na nějakou nabídku nebo znovu vtáhnout “dovnitř”. Jde jim to zakázat již nyní, ale ne tak přímočaře a hned při instalaci a prvním spuštění.

Jak často vás podobné notifikace otravují?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)