TOPlist

Android 13 zpřísnil požadavky. Které mobily jej (ne)spustí?

Android 13 Go minimální požadavky RAM

Jak to tak ve světě technologií chodí, výkonnější a vybavenější přístroje vytlačují ty slabší a starší, až je nakonec úplně dostanou za okraj zájmu. Svou roli přitom hrají i nároky softwaru, který už nemusí na některých zařízeních běžet dostatečně svižně, a je proto lepší nastavit přísnější minimální požadavky na hardware. To je také případ systému Android 13, jehož vývojářský tým zveřejnil před pár hodinami nově stanovené nároky, které jsou potřeba i pro fungování odlehčené verze Go.

Systémy Android ve verzi 8 Oreo, 9 Pie a 10 Q vyžadovaly po telefonech, tabletech a dalších zařízeních minimálně 512 megabajtů RAM paměti. Poslední dvě verze s pořadovým číslem 11 a 12 již měly mezi požadavky dvojnásobnou hodnotu.

Android 13 minimální požadavky RAM přehled

Stejný posun nastává u verze Android 13 a ten půjde společně s balíkem Mobilních služeb Google (GMS) nainstalovat a spustit pouze v zařízeních, která mají alespoň 2GB RAM. Co se týká úložiště, tak u něj byla minimální požadovaná hodnota zvýšena na 16 GB.

Jaký „nejslabší“ Android telefon doma najdete?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)