Android 12 zvládne zahájit tísňová volání na pár tahů

Android 12 tísňová volání Google Telefon

Zavolat si z mobilu rychlou pomoc musí být za každou cenu naprosto snadné, intuitivní a spolehlivé. Někteří výrobci z těchto důvodů například umisťují na tělo telefonů speciální hardwarové tlačítko, které má nejen starším či tělesně postiženým lidem usnadnit přivolání záchranky, policie nebo hasičů. Jak se zdá, co nejsnazšímu provedení teď jdou naproti i vývojáři Googlu při dokončování systému Android 12. Jednodušší tísňová volání má zajistit nové prostředí přímo u číselníku.

Phone by Google
Phone by Google

Majitelé Pixel telefonů (a tedy i uživatelé klasické Google aplikace Telefon) si všimli, že se u dosavadního tlačítka s osobními informacemi pro stav nouze objevují další položky. Jde o rychlé volby pro vytáčení tísňových linek, které jsou přitom v telefonu určeny podle jeho lokality. U nás by tedy měla být kromě komplexní “stodvanáctky” také čísla 150, 155 a 158.

Hovor půjde zahájit jednoduše tím, že uživatel přejede prstem v požadovaném řádku. V kombinaci se spuštěním číselníku rovnou ze zamknuté obrazovky půjde o princip, díky kterému můžeme volat v podstatě na dva až tři tahy prstem. Novinka se zatím objevila skutečně jen v Pixel telefonech při testování Beta 3 vydání systému Android 12.

Kolikrát už jste v životě volali na tísňovou linku?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)