Android 11 je dostupný pro OnePlus One, Nexus 5 a čtyři Xperia „dědečky“

Android 11 OnePlus One Nexus 5 Sony Xperia SP T TX V

Zastaralost systému a nemožnost nainstalovat nový je častým důvodem k tomu, aby s uživatel poohlédl po novém přístroji. Pokud se tedy po ukončení oficiální podpory přímo od výrobce nechce ohlédnout ještě i po alternativních variantách. Tedy tzv. custom ROM. Díky zapáleným „amatérským“ vývojářům je pak možné udržovat po systémové stránce aktuální a při životě i hodně staré mobily. Exemplárním příkladem může být stařičký Samsung Galaxy S II, pro který seženete i jedenáctou verzi Androida. Díky komunitě XDA Developers nyní stejná možnost platí i pro první OnePlus One, Nexus 5 a čtyři Sony Xperia telefony SP, T, TX a V, do nichž jde Android 11 také nainstalovat.

Sony Android 11

Oficiální podpora těmto mobilům pochopitelně dávno skončila. Systémové ani bezpečnostní aktualizace jejich majitelé nemohou ani náhodou očekávat. První OnePlus a Nexus 5 jsou telefony, které se oficiálně „zasekly“ u šestého Androidu. Zmíněné Xperie, které jsou staré osm let, skončily dokonce u verze 4.3. Tak staré telefony pochopitelně nejsou na nejnovější Android stavěné a po instalaci je potřeba počítat s většími či menšími problémy, ale jde to. A vývojáři se stále snaží vychytávat chyby a překonávat překážky. Níže najdete odkazy vedoucí na XDA vlákna s danými instalacemi. Ve všech případech jde o neoficiální mód alternativního ROM LineageOS.

Android 11 pro OnePlus One, Nexus 5 a Sony Xperia SP, T, TX a V

Jaký nejstarší telefon máte? A jaký je v něm systém?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)