Chystá se Android 10 pro starší telefony OnePlus. Jaké a kdy?

Android 10 pro starší telefony OnePlus

Čínský výrobce OnePlus nedávno představil své novinky 7 a 7 Pro a při té příležitosti také oznámil, že chystá Android 10 pro starší telefony. V obou letošních vlajkových lodích se nejnovější systém Android objeví pochopitelně ihned. Postupně na něm, potažmo na vlastní úpravě Oxygen OS, poběží ale i starší smartphony této značky. Bude se to týkat všech telefonů od verze 5 a novějších.

Android 10 pro starší telefony OnePlus s termíny vydání:

  • OnePlus 6 a OnePlus 6T – konec října 2019
  • OnePlus 5 a OnePlus 5T – druhý kvartál 2020

Pod pomyslnou hranicí tedy zůstal smarphone OnePlus 3 a 3T. I o něj se ale čínský výrobce nadstandardně postaral nad očekávání. Vloni do přístroje uživatelům vyslal Android 9 Pie. Odteď ovšem zůstane bez dalších aktualizací, Android 10 se pro něj nechystá.

Tip:

Všechna zařízení OnePlus mají možnost testovat betaverze Oxygen OS před jeho finálním vydáním. Můžete si tedy vyzkoušet, jaké novinky se pro váš přístroj chystají. Podívejte se na návod, jak této možnosti docílit.

Dočká se Androidu 10 oficiálně i váš telefon?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)