Human Anatomy Atlas: Podrobná anatomie člověka do kapsy

anatomie cloveka

Do rukou se nám dostala aplikace, která nikdy nebude v žebříčku nejstahovanějších. Rozhodně ale patří mezi ty nejunikátnější, které jsme mohli testovat. Jedná se o Human Anatomy Atlas 2017 a nabízí nejpodrobnější anatomii lidského těla pro Android. Takže pokud vás zajímá anatomie člověka, nebo třeba studujete zdravotnickou školu, mohla by vám tato aplikace ušetřit čas i peníze.

Anatomie člověka od A do Z

Na začátek je dobré napsat, že aplikace je to placená a na první pohled není ani levná. Momentálně je na Google Play za 749 Kč, což v rámci obchodu s aplikacemi není rozhodně málo. Když si ale vezmete, že v aplikaci najdete 3D modely obou pohlaví, pohyblivé modely svalů a kostí, ukázková videa a srovnáte to s knihami ohledně anatomie člověka, tak to není vůbec špatné, spíše naopak. V knize uvidíte jen obrázky a například na fungování svalů v pohybu, se půjdete stejně podívat na internet na nějaké video. V Human Anatomy Atlas to máte rovnou vše implementované.

Po otevření aplikace už se ihned dostanete k výběru části lidského těla, o kterém se chcete dozvědět více informací. Rozděleny jsou do celkem pěti modulů, každý z nich nabízí další rozdělení na jednotlivé kategorie, ve kterých najdete kompletní lidské tělo. V těch pak nalezneme stovky různých modelů a obrázků pro jednotlivé části těla. U většiny je dostupný krátký popis v anglickém jazyce a možnost přehrání správné výslovnosti všech malých částeček, které se zrovna na displeji zobrazují. Anatomie člověka je pak dostupná jak pro mužské tělo, tak i ženské.

Videa jsou z velké části zpoplatněna

Kromě hlavní části aplikace, ve které jsou podrobné modely, existuje také vedlejší. V ní nalezneme několik desítek povedených videí, které vysvětlují detaily různé části fungování lidského těla. A to například způsob, jakým se hojí řezné rány. Kvalita videí je na opravdu vysoké úrovni a bohužel přímo v aplikaci je dostupných jen několik. K přístupu ke všem více než 90 videím je potřeba zaplatit částku 299 Kč. Poté se vám zpřístupní. Stejně jako text u modelů, i videa jsou namluvena v angličtině.

Takže máme tady podrobné modely i naučná videa. Dalším logickým krokem jsou kvízy a testy. I tohle tu najdete, opět jsou rozděleny do několika kategorií, k dispozici je pak několik desítek okruhů. Ke každé části těla jsou připraveny otázky, kdy je úkolem správně označit část, na kterou se vás aplikace ptá.

Samotné ovládání bývalo u minulých aplikací od vývojářů z Visible Body trochu problémové, kdy si lidé stěžovali, že reakce na dotyky nejsou tak rychlé. To se ale změnilo a Human Anatomy Atlas 2017 funguje bez problémů, i co se týče vyladění samotné aplikace. Nikde nic nepadá, neseká se, nahrávání modelů je rychlé, stejně jako následná práce s nimi. V tomto ohledu můžeme aplikaci jen pochválit.

K aplikaci jsme přicházeli s tím, že se jedná o absolutní špičku, co se týče anatomie člověka. Splnila to zcela určitě. Doporučit ji můžeme například studentům lékařských škol, u kterých by mohla nahradit učebnice. Těm by nemusela vadit ani případná vyšší cena. Pro běžného uživatele už by pak přidaná hodnota nemusela být tak velká, a to třeba i kvůli tomu, že aplikace je v angličtině a názvy orgánů většinou v latině. Pokud ale například hodně sportujete a chcete se vzdělat v anatomii, nic lepšího pravděpodobně pro Android neseženete. Koupit ji můžete na Google Play.

Zajímáte se o anatomii člověka? Používáte k tomu nějakou mobilní aplikaci?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)