“Někteří američtí politici nás chtějí zničit,” řekl v emocích zakladatel Huawei

američtí politici chtějí zničit Huawei

Jak už asi víte, společnost Huawei byla podle všeho v rámci navázání nových obchodních vztahů s americkými firmami nucena prodat dceřinou značku Honor. U příležitosti tohoto rozdělení dvou firem se údajně před zaměstnance druhé jmenované postavil zakladatel Huawei Ren Zhengfei s emotivním projevem, ve kterém aktuální situaci komentoval. Mimo jiné prohlásil, že podle něj někteří američtí politici chtějí firmu Huawei nejen regulovat nebo brzdit, ale úplně zničit.

huawei donald trump zakaz google

Informace o proslovu přinesla agentura Reuters a odkazuje se na jednoho ze zaměstnanců. Zhengfei, který stál u založení Huawei, popřál Honoru hodně štěstí. A podle svých slov doufá, že se značka stane pro svou původní mateřskou firmu konkurencí. Pro rok 2021 se očekává, že prodejnost Huawei mobilů ve světě bude nadále klesat. Mezitím porostou konkurenti jako Xiaomi nebo Oppo. Uvidíme, jak moc dojem, že různí američtí politici chtějí zničit Huawei, bude přetrvávat i po zahájení úřadování nového prezidenta USA Joe Bidena.

Jak myslíte, že se budou vztahy USA vs. Huawei dál vyvíjet?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)