Americký T-Mobile zpochybňuje dubnový Cupcake

HTC Magic (2)

Včera jsme vás informovali o prohlášení, které se z úst mluvčí britského T-Mobilu dostalo tamnímu deníku Pocket-Lint.com k chystané aktualizaci, a které následně citovala celosvětová Android komunita. Ukázalo se však, že původní informace nemusí být až tak horká.

Android CupcakePodle včerejšího prohlášení mluvčí amerického zastoupení T-Mobile vzniklo nedorozumění jak ze strany britského operátora, tak novináře deníku Pocket-Lint, který záznam rozhovoru přinesl. Americký T-Mobile totiž o žádném uceleném aktualizačním balíku, který by odpovídal povaze Cupcaku, neví. Je však možné, že se dočkáme nějakých dílčích updatů, stejně jako tomu již párkrát bylo. Tyto updaty se však zpravidla liší podle regionu. Zda se tedy nějaký dostane i k nám, není zaručené.

Společnost Google se k celé otázce odmítla vyjádřit s odkazem právě na T-Mobile.

Nabízí se tedy prostor pro trochu spekulací. V dubnu je u britského operátora Vodafone naplánován prodej druhého android telefonu HTC Magic. Ten by měl obsahovat i softwarovou klávesnici, která je jednou ze stěžejních součástí chystaného Cupcaku. Je tak otázkou, jestli samotná klávesnice bude spíše obsahem další dílčí aktualizace nebo skutečně až samotného uceleného balíku. A i kdyby se Magic prodával již včetně Cupcaku, roli mohou hrát také smluvní vztahy mezi operátory a možné záruky exkluzivity. Proti dubnovému zveřejnění hovoří také vývojáři, kteří zatím nedostali novou verzi vývojového prostředí SDK, jak bývá zvykem před větší aktualizací. Doposud bylo také pravidlem, že se jako první z nové aktualizace těšili američtí uživatelé Androidu.

Jasné je tedy zatím jediné. Slovo Cupcake skloňují fanoušci Androidu již několik měsíců, přičemž jeho představení provází stále větší zpoždění.

Zdroj: Betanews.com via Androidauthority.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)