Čtenáři doporučují: Alternativy za ukončený YouTube Vanced

YouTube Vanced alternativy aplikace

Jak jsme vás nedávno informovali, oficiálně “z právních důvodů” a pravděpodobně i obav z nějakých dalších velmi nepříjemných soudních tahanic, skončil vývoj služby (YouTube) Vanced. Tato počítačová i mobilní aplikace je pravděpodobně nejpopulárnější alternativou známého video portálu, přičemž poskytovala hned několik pokročilých funkcí, které jsou na YouTube běžně schovány v balíku placeného Premium členství. S oznámeným koncem nástroje Vanced (i když stávající aplikace podle všeho zůstanou v provozu, i když bez další podpory) se pochopitelně vyrojily otázky, jaké jsou další alternativy.

Pokud to ještě někomu není doposud jasné, Vanced a další příbuzné aplikace nabízející podobné vychytávky (blokace reklam, přehrávání na pozadí…), se nacházejí v šedé zóně podnikání, které se firmě Google jakožto provozovateli originálního YouTube z pochopitelných důvodů nelíbí. Běžné Premium vydělává díky poskytovaným výhodám nemalé peníze, přičemž “šedé” alternativy třetích stran používají veřejný přístup k videím a k tomu přidávají další funkce bezplatně.

Alternativy za YouTube Vanced

Apelujeme na čtenáře, aby v prvé řadě zvážili předplatné YouTube Premium, nicméně pro ty z vás, kteří za každou cenu chtějí najít mobilní náhradu za Vanced, přinášíme následující tři tipy. Jsou složené ze služeb a aplikací, které doporučili samotní čtenáři pod naším starším článkem a pod jeho odkazem na Facebooku. Z asi jasných důvodů nejde o nástroje, které by měly oficiální aplikaci ke stažení přes Obchod Google Play. To byl ostatně případ i Vanced. Časem je může čekat i podobný osud.

Odpovědnost

Neručíme za správnou funkčnost, bezpečnost a legálnost uvedených služeb či aplikací, ani za jejich praktiky z pohledu ochrany osobních údajů. Článek shromažďuje tipy od našich čtenářů.

HappyMod

Webová stránka a případně i mobilní aplikace, která zprostředkovává stažení upravených APK instalátorů prémiových verzí aplikací. Patří mezi ně také YouTube.

YouTube Vanced alternativy HappyMod

NewPipe

Aplikace velmi podobná původnímu Vanced. Kromě nerušeného přehrávání slibuje také větší soukromí při procházení. Jde o open-source projekt s veřejným zdrojovým kódem.

YMusic

Tento náhradník je schopný po Vanced převzít štafetový kolík v oblasti přehrávání hudby. Specializuje se totiž na spuštění pouhé audio stopy v pozadí.

Jak jste na tom vy s YouTube Premium, Vanced a případnými alternativami?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)