Alien vs. Predator: Evolution – Dvě nejvražednější vesmírná stvoření ve vaší kapse (recenze + video)

avp main

Alien vs. Predator: Evolution, spojení dvou největších a pravděpodobně i nejoblíbenějších vesmírných zabijáků, na které jsme po perfektních trailerech dychtivě čekali. Ale dočkali jsme se něčeho skvělého, zábavného a hlavně hratelného? Pojďte se na to s námi podívat. O hru se postaralo studio Angry Mob, které stojí za hrami Predators, Guerrilla Bob a Muffing Knight. Na Google Play však hra vyšla pod záštitou Fox Digital Entertainment.

AVP: Evolution – Launch Trailer

AVP: Evolution - Launch Trailer

Příběh a začátky

Na vzdálené planetě vrcholí souboje mezi dvěma predátorskými klany „Jungle Hunter Clan“ a „Super Predators“. V posledním pokusu o vyhlazení loveckého klanu si super predátoři zajistili služby té nejhorší vesmírné havěti vetřelců. Zjistili totiž, že když uvězní a využijí královnu, tak mohou kontrolovat všechny její potomky. Zde se již rozvíjí zápletka pro samotnou hru, ve které hrajete za dva charaktery člena loveckého klanu predátorů a vetřelce. Za predátora se snažíte zneškodnit královnu vetřelců, abyste zabránili Super Predátorům vyhlazení vašeho klanu. Zatímco za vetřelce je vaším úkolem pocuchat pár Super Predátorů, osvobodit královnu a celý svůj druh z otroctví. I když se všechny spory vedou mezi těmito třemi stranami, tak se do všeho neustále pletou lidé, kteří mají všude své výzkumné či vojenské základny a tak většinu hry stejně budete trhat a ukousávat hlavy hlavně mariňákům a androidům.

Screenshot_2013-02-28-22-49-32

Ve hře se pohybujete na hlavní dějové kampani s malými postranními odbočkami. V kampani se střídají mise po jedné za vetřelce a predátora. Dohromady je hlavních misí 19 a postranních 11. Menší mise mě někdy bavily více než kampaňové. Jejich náplní je vždy jeden úkol např. přežijte určitou dobu, zabijte nějaký počet, nebo proveďte dané série útoků.

Screenshot_2013-02-28-22-35-53

Hraní a ovládání

Ovládání na displeji je pohodlné a plně si vystačíte s dvěma tlačítky a jedním virtuálním joystickem. Sem tam se samozřejmě nějaké to tlačítko přidá. Hraní za vetřelce nebo predátora je téměř ve všech směrech totožné a tak si je shrneme dohromady. Predátor má samozřejmě navíc i svou plasmovou pistoli a různé vidění, což využijete spíše při řešení logických částí hry než v boji. Souboje jsou největší náplní hry a čekají vás na každém rohu, pouze jednou za čas se mise změní a jsou čistě logické. Párkrát jsem měl i dojem, že hraju obyčejný „hack and slash“ žánr.

Screenshot_2013-02-28-23-13-53

Jak už jsem zmiňoval, na displeji jsou hlavně dvě tlačítka A a B a joystick. Jejich kombinací můžete tvořit různé série útoků a skoků, kterými doženete protivníka až na pokraj smrti. Poté se vám otevírá možnost stylového zakončení, které tam však není pouze pro parádu, ale doplňuje důležité životy. Jakmile se nad protivníkem objeví lebka, tak na ni můžete kliknout, nebo na tlačítko pod útokem A, což je velmi dobré řešení a tím začíná efektní zakončení. Pro úplné provedení je ještě třeba udělat pár tahů prstem po displeji a půlení, čtvrcení, vytahování páteře, či kousání hlav je dokonáno.

Screenshot_2013-02-28-22-34-20 Screenshot_2013-02-28-23-25-39

Obchod

Součástí hry je samozřejmě i obchod, kde si vymazlíte své charaktery. Predátorovi můžete dokoupit spoustu věcí od nových nožů, brnění a masky, až po oštěpy a plasmovou pistoli. To samé náleží i vetřelci, kterého můžete vybavit novým skeletem, hlavou, či ocasem. Kromě výbavy si dokupujete i nové schopnosti. Na slušnou část si vyděláte samotným hraním a postupem. Pokud byste chtěli více, tak je třeba využít nákupu herních bodů za reálné peníze.

Screenshot_2013-03-02-12-30-47

Grafika a nastavení

Grafika hry je na skvělé úrovni a to na tabletu Nexus 7 hraji se středními detaily. Pohledy na zakončovací pohyby jsou úchvatné, i když časem trošku omrzí. Párkrát mi přišlo, že má hra zmatenou kameru, ale není tomu tak u všech misí. Pohledy na svůj charakter se často střídají, což je dobře. V nastavení si můžete zvolit grafickou náročnost, což by se v dnešních výkonnostních rozdílech na androidích zařízeních mělo objevovat častěji. Dále je v nastavení jas, automatická kamera, jazyky a další drobné úpravy.

Screenshot_2013-03-02-14-06-47

Závěr

AVP: Evolution není vyloženým zklamáním, ale o žádnou pecku, která by mě udržela několik hodin s tabletem v ruce, se bohužel nejedná. Chvílemi jsem chtěl některé mise dokončit pouze proto, abych se konečně dostal dále a měl je za sebou. Zpracování hry je nadprůměrně dobré, bohužel doplněné o průměrnou hratelnost. I tak bych ale rád dodal, že těch necelých 95 korun, za které si hru můžete stáhnout na Google Play, si zaslouží a hru doporučujeme.

Video

Alien vs. Predator: Evolution – Dvě nejvražednější vesmírná stvoření ve vaší kapse

Alien vs. Predator: Evolution - Dvě nejvražednější vesmírná stvoření ve vaší kapse

AVP: Evolution
Fox Digital Entertainment, Inc
Verze Liší se dle zařízení (28. 2. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení

fv4GI4ArMeaBooAAAAAASUVORK5CYII=
94,61 Kč

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)