Alcatel představil vlajkovou loď One Touch Hero s bombastickým příslušenstvím a One Touch Idol Alpha

alcatel_ico

Přívalová vlna oznámení nových modelů před blížícím se veletrhem IFA ani zdaleka nekončí – dalším, kdo se pochlubil s novými kousky ve své nabídce, je Alcatel. Ke své vlajkové lodi One Touch Hero nabídne široké a velmi neobvyklé příslušenství, které rozhodně stojí za pozornost!

Alcatel One Touch Hero

One Touch Hero je novou vlajkovou lodí Alcatelu. Podobně, jako Samsungy Galaxy Note, dostane v základní výbavě speciální stylus a další unikátní příslušenství. Telefon má obrazovku s úhlopříčkou 6″, jejíž sklo je pokryto oleofobní vrstvou, zabraňující zachytávání otisků prstů.

Dostatek výkonu by měl poskytnout čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz (bohužel ani v těchto okamžicích není známo, kdo bude jeho výrobcem, ani o jaký čip se bude jednat) a dva gigabajty operační paměti. Pro aplikace a data bude připraveno buď 8 GB (verze s jednou SIM) nebo 16 GB (pro dual SIM) interní paměti, kterou bude možné rozšířit o dalších až 32 GB paměťovými kartami formátu microSD.

Nebudou chybět moduly Bluetooth 4.0, NFC a GPS. Dostatek energie sbalené na cesty by měla zajistit baterie s kapacitou 3 400 mAh. Fotoaparát bude umět pořizovat fotky v rozlišení až 13 Mpx, přední kamera pak zvládne 2Mpx obrázky.

Od konkurenčních phabletů se One Touch Hero bude chtít odlišit již zmiňovaným stylusem, který bude odpočívat, stejně jako u Galaxy Note, v těle telefonu.

Od konkurenčních phabletů se One Touch Hero bude chtít odlišit stylusem Od konkurenčních phabletů se One Touch Hero bude chtít odlišit stylusem

Další zajímavou funkcí by mohl být Alcatel TV Link, umožňující bezdrátové zrcadlení obsahu obrazovky telefonu na velký displej – například počítačový monitor či velkoplošnou televizi. Telefon umí také bezdrátové nabíjení, které ale nebude součástí základní výbavy.

TV Link umožní bezdrátové zrcadlení obsahu obrazovky TV Link umožní bezdrátové zrcadlení obsahu obrazovky

Z doplňkového příslušenství zmiňme například “flipové” kryty MagicFlip, jež budou dostupné v modré a černé barvě. Zajímavé jsou integrovanými LEDkami, jež umí indikovat vybraná oznámení.

Kryty budou pomocí LED indikovat vybraná oznámení Kryty budou pomocí LED indikovat vybraná oznámení

Ještě zajímavějším gadgetem je displej s technologií e-ink, který také funguje jako “flipový” kryt a zobrazuje základní informace o zprávách, hovorech, e-mailech, počasí, atd.

Displej s technologií e-ink, který funguje jako kryt Displej s technologií e-ink, který funguje jako kryt

Protože si u Alcatelu uvědomují, že ne vždy je vhodná situace k použití telefonu, se kterým se dá pádlovat, lze k One Touch Hero zakoupit jednodušší mobil menších rozměrů a tradiční koncepce. Tento telefon nemá vlastní SIM kartu, ke smartphonu se připojí přes Bluetooth a skrze toto spojení dokáže telefonovat, odesílat zprávy, pracovat s kalendářem a provádět některé další základní operace.

Zjednodušený mobil menších rozměrů Zjednodušený mobil menších rozměrů

Posledním doplňkem je stojánek s projektorem, do kterého vložíte telefon a můžete promítat obraz o úhlopříčce až 70 palců (1,78 metru) s jasem 12 lumenů.

Alcatel One Touch Idol Alpha

One Touch Idol Alpha je proti Hero podstatně méně zajímavý – důraz byl v jeho případě kladen především na styl. Telefon je tlustý jen 7,5 milimetrů a veškeré útroby jsou ukryty v kovovém rámu.

Smartphone je vybaven 4,7″ IPS displejem s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů s oleofobním povlakem a odolným sklem Dragontrail. Srdcem je čtyřjádrový procesor na frekvencí 1,2 GHz, jemuž sekunduje 1 GB RAM. Pro aplikace a data je k dispozici 16 GB interního úložiště.

Alcatel One Touch Idol Alpha má fotoaparát s rozlišením 12,1 Mpx a přední 1,3Mpx kameru. Vedle standardní sady modulů a senzorů přijde na trh se 2 000mAh baterií a Androidem 4.2 Jelly Bean.

O cenách svých nových produktů zatím Alcatel mlčí.

Zdroje: Hi-Tech a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)