Alcatel Pixi 3: telefon s Androidem, Windows, nebo Firefox OS

alcatel_pixi_3

Pokud si nemůžete vybrat z nabídky současných chytrých mobilních telefonů, pak vám možná ještě více zamotá hlavu nová modelová řada Alcatel Pixi 3. Nabízí totiž zařízení ve čtyřech velikostech – se 3,5″, 4″, 4,5″ a 5″ obrazovkou. Nejmenší varianta podporuje sítě 3G, tři větší pak dokonce LTE. Aby faktorů při výběru nebylo málo, následuje další možnost: všechny verze budou k dispozici buď s operačním systémem Android, Windows Phone, nebo Firefox OS.

Alcatel Pixi 3: telefon s Androidem, Windows, nebo Firefox OS Alcatel Pixi 3: telefon s Androidem, Windows, nebo Firefox OS

Android a Firefox OS nikdy neměly zvlášť vysoké požadavky na hardware, takže nic nebránilo výrobcům zařízení v uvedení obou verzí stejných zařízeních (pokud tedy pomineme ne právě dobré postavení Firefox OS vzhledem k Androidu). Systém Windows Phone přišel ve verzi 8.1 se snížením požadavků na hardwarová tlačítka, čímž se stal dostupný i pro zařízení, jako je Pixi 3.

Podpora tří různých systémů může být pro Alcatel složitá z pohledu zajištění dobré uživatelské zkušenosti, ale společnost má praxi se všemi třemi operačními systémy. Předchozí generace Alcatel Pixi telefon používá operační systém Android, na loňském modelu Fire běží Firefox OS a mobil POP 2 nabízí Windows Phone a 64bitový procesor.

Více se o telefonech řady Pixi 3 dozvíme již brzy – výrobce je totiž hodlá prezentovat v rámci právě začínajícího veletrhu elektroniky CES 2015.

Zdroje: Android Guys, Ars Technica, The Verge, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)