Menu

Aktualizovaný Google Messenger přináší samolepky a sdílení polohy

Aplikace Messenger od Googlu je správce textových zpráv v moderním uživatelském rozhraní s řadou zajímavých funkcí, kterými mnohdy předčí další produkt firmy pro tento segment – Google Hangouts. Aktualizovaný Google Messenger s číslem verze 1.4.044, uvolněný v rámci “aktualizační středy”, přináší několik novinek v čele s podporou animovaných samolepek a možností sdílení polohy.

Aktualizovaný Google Messenger přináší samolepky a sdílení polohy

Aktualizovaný Google Messenger přináší samolepky a sdílení polohy

Samolepky i odeslání aktuální pozice najdete pod tlačítkem pro přidání přílohy ke zprávě. V případě samolepek lze tahem vzhůru rozšířit zobrazení do režimu celé obrazovky. Zahraniční weby přitom sadu obrázků hodnotí převážně kladně, jako užitečnou i zábavnou. Z technického hlediska je vhodné upozornit na skutečnost, že zprávy se samolepkami jsou odesílány (a tím pádem i zpoplatňovány) jako MMS s animovaným obrázkem.

Co se týká sdílení polohy, aktualizovaný Google Messenger umí odeslat přesnou pozici, nebo polohu místa, kterou uživatel vybere v mapě. Informace je opět odesílána jako MMS s výřezem mapy, na který může příjemce klepnout a zobrazit si ji v příslušné aplikaci (například Mapách Google).

O něco méně významná je proti předchozím dvěma další novinka: rychlé rolování. Jestliže procházíte obzvlášť dlouhou konverzaci, měl by se po pravé straně objevit posuvník pro přesnější a rychlejší posouvání obsahu.

Jak získat aktualizovaný Google Messenger?

Aktualizovaný Google Messenger je uvolňován postupně po etapách, takže na novou verzi možná budete muset nějakou chvilku počkat. Jestliže čekat nechcete, můžete si stáhnout instalační APK balíček z následujících odkazů. V takovém případě je ale nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Pokud tento program ještě nepoužíváte, můžete ho zdarma nainstalovat z Obchodu Play skrze náš widget (nám se ještě ráno na redakční telefon z Obchodu Play instalovala starší verze 1.3).

Android Messages
Android Messages
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroje: Droid Life, Android and Me, Android Police.

 

Komentáře

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

9.7.2015 18:32

Nechápu jak to někdo může instalovat a už vůbec o tom něco psát. Pardon, ale to je jako popisovat rozdílnost mezi příchutí ranní stolice dnes a před dvěmi týdny…

optimas

z aplikace
9.7.2015 19:23

Hele, ten tvůj nick, nemyslíš že by stačilo napsat debil? Já myslím, že jo a vyšlo by to nastejno a ještě by jsis ušetřil práci.

debil

debil

z aplikace
9.7.2015 19:32

optimasi, tady máš novej nick, neni zač :)

Rhyging

rhyging 0

z aplikace
9.7.2015 19:48

Netusite nekdo, proc se mi v messengeru misto jmen objevuji jen cisla? (ne telefonni, zrejme nejake cislo pozice v adresari googlu)

Robertrob

robertrob 0

z aplikace
9.7.2015 19:49

už ho sledují delší dobu a konečně jsem rád že uznal že je debil . . :-D :-D

milins

9.7.2015 19:58

Zdravím :)
před pár hodinami jsem dodělal video #MobileMaster, které mi zabralo cca 35-40 hodin. Určitě se na něj podívejte a můžete dát i like + se můžete zúčastnit soutěže, která je na konci videa :)
ODKAZ: https://youtu.be/QmB57yxwuP8

Sehnalovec

sehnalovec 0

z aplikace
9.7.2015 20:37

Dá se v messengeru oddelat diakritika?

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

9.7.2015 21:07

robertrob: Nebuď naivní ;)

Trent

trent -1

z aplikace
9.7.2015 22:19

sehnalovec: nedá

Samone

Samone

10.7.2015 2:44

Google i Android má můj respekt, ale jejich grafika se mi poslední dobou vůbec nelíbí. Ještěže jde v droidovi skoro vše přizpůsobit…

asdf

asdf

10.7.2015 6:48

Dotaz: co máte všichni s tou diakritikou? Je rok 2015, ne 199x. Někdo si koupí smartphone za tisíce a pak škudlí na kreditu? To nepochopím. A nesmysly že to protistraně nepřijde si nechte, to není pravda.

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
10.7.2015 7:54

asdf: uvědom si, že většina těch co sem chodí jsou děti, které žijí z kapesného od rodičů. Ber také proto jejich názory s rezervou. :-)

Jedd

Jedd

10.7.2015 11:32

Kdo to používáte je to čistě na SMS / MMS, nebo se do toho dají integrovat i Hangouts? Že bych přímo místo Hangouts zkusil toto. Díky :)

LivingLegend

LivingLegend

10.7.2015 12:06

Asdf, hele pisu bez hacku i na pc, holt stara skola….
Jinak se samozrejme odlat hacky daj… Staci pouzit jinou nez ceskou klavesnici.

optimas

z aplikace
10.7.2015 15:02

debil: no vidíš, jednoduché a velmi výstižné

RSS (komentáře k článku)