Aktualizace navigace Waze přinesla řadu nových funkcí, včetně přidávání míst

waze_39_ico

Včera vyšla aktualizace komunitní navigace Waze. Nová verze nese číslo 3.9 a hlavní novinkou, kterou přináší, je funkce Místa (Places) s možností přidávat vlastní body zájmu, jako jsou například firmy, podniky, instituce, důležité budovy a další.

K nově vloženým místům lze navíc zadat celou řadu doplňujících informací, včetně snímku pro snazší identifikaci objektu. Tyto informace je možné později aktualizovat, přičemž cílem je zlepšení kvality, přesnosti a úplnosti mapových podkladů pro řidiče. Způsob, jak lze přidat nové místo, můžete vidět na následujícím videu.

How You Can Add Places on Waze | Waze

How You Can Add Places on Waze | Waze

Nový objekt přidáte přes nabídku Hlášení-Místo. Následně můžete pořídit fotografii, zvolit místo z nabídky, či zadat nové, eventuálně upravit či přidat další údaje, jako je adresa, pozice v mapě, kategorie, poskytované služby, telefonní číslo, adresa webových stránek, nebo otvírací doba.

Zadání doplňujících informací Zadání doplňujících informací

Zadání doplňujících informací Zadání doplňujících informací

Další užitečnou “vychytávkou” jsou informace o nejbližších parkovištích, což ocení především obyvatelé a návštěvníci větších měst, kde bývá možnost zaparkovat vozidlo značně omezená. U míst s častým problematickým parkováním navíc Waze bude sledovat počínání uživatelů a v případě, že hledání parkovacího místa zabere významnější čas, s tímto faktem bude počítat v celkové odhadované době trvání cesty.

Zmínit bychom měli také “parkovacího asistenta”, což je funkce, která automaticky uloží (přibližnou) pozici, kde jste zaparkovali pro následné snadnější nalezení. Něco podobného již nějaký čas nabízejí také Chytré karty Google/Google Now.

Aktualizace navigace Waze přinesla řadu nových funkcí, včetně přidávání míst Aktualizace navigace Waze přinesla řadu nových funkcí, včetně přidávání míst

Spíše kosmetickou, ovšem i tak příjemnou změnou je automatické doplňování (“našeptávání”) a navrhování textu při zadávání vyhledávání.

Seznam všech novinek Waze 3.9 vypadá následovně:

  • Možnost přidat doplňující informace – například o místech k parkování a dostupnosti.
  • Možnost přidání fotografie místa, aby další uživatelé měli snadnější orientaci.
  • Editace informací o místech, přidávání nových bodů zájmu.
  • Automatické uložení pozice, kde jste zaparkovali vozidlo.
  • Waze se učí, kde najít parkování a kolik to zabere času.
  • Automatické doplňování během vyhledávání.
  • Oprava dalších chyb.

Aktualizace je uvolňována postupně, takže uživatelé by se jí měli dočkat v průběhu následujících hodin až dnů.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Zdroje: Android Police, Waze, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)