Aktualizace Nova Launcher: Ikonky a vyhledávání z Android Marshmallow

Nova Launcher

Populární alternativní Android launcher se dočkal aktualizace, která svými prvky nápadně připomíná funkce i vzhled nového Androidu Marshmallow. Nova Launcher 4.1.0 s sebou přinesl například normalizování velikosti ikon nebo vyhledávací panel.

Nova Launcher jako alternativa

Nedostane váš milovaný smartphone nebo tablet update na verzi Android 6 nebo jste příliš netrpěliví čekat na aktualizaci? Kromě stažení developerské verze nebo alternativní ROM můžete zkusit Nova Launcher. Určitě nebude v několika budoucích týdnem jediný, kdo svůj vzhled přetvoří blíže nové verzi systému – launchery všeho druhu jsou ve vytváření uživatelského prostředí podobných nejnovějším verzím Androidu rychlíky.

nova launcher aktualizace marshmallow

Nova Launcher přinesl v updatu kromě jiného:

  • Normalizování ikon aplikací – větší ikony se samy scvrknout, aby tak velikost všech odpovídala standardům Material designu. Je to důležitější funkce, než se může na první pohled zdát. Po vizuální stránce je velmi příjemné, když je vzhled ikon velikostně v rovnováze.
  • Marshmallow vyhledáč – vyhledávací panel v barvách očekávaného Androidu. Vyhledávání jako Google on Tap to samozřejmě není, přesto ale pohled na panel v barevné kombinaci Androidu Marshmallow navodí pocit, že jste majiteli nové verzi systému.

Nova Launcher podporuje runtime oprávnění aplikace na nejnovějším Androidu a bezesporu přinese i další vzhledová vylepšení nápadně připomínající Android 6 Marshmallow.

Zdroj: TalkAndroid

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)