Aktualizace Google Maps – hlasové ovládání a vylepšení pro cyklisty

google-map-maker-logo

Aplikace Google Maps je jistě jednou z nejpoužívanějších navigací nejen na mobilním operačním systému Android. Nyní se dočkala další aktualizace, která nese číselné označení 8.2. I přesto, že se nejedná o zásadní skok, přináší několik velmi zajímavých vylepšení.

google-maps-logo

První vylepšení spočívá v přidání nových hlasových příkazů přímo do aplikace Mapy. Ty se aktivují pomocí speciálního tlačítka s ikonou mikrofonu, které se v nové verzi objeví ve spodním levém rohu. Po zmáčknutí se zapne hlasové ovládání Google, pomocí kterého budete moci zadat několik různých povelů, jako například zjištění času příjezdu, dopravy, apod. Povely je samozřejmě potřeba zadávat v anglickém jazyce. Bohužel musíte být v tomto případě zcela přesní a příkaz si nemůžete upravit podle svého, jako například u hlasové služby Google Search. Pokud vás zajímá, jak tato služba funguje v praxi, tak se můžete podívat na video níže.

Google Maps 8.2 1

Google Maps hlasové ovládání – video

Quick look: New voice actions functionality of Google Maps 8.2

Quick look: New voice actions functionality of Google Maps 8.2

Druhé vylepšení potěší zejména cyklisty. Při plánování cyklistické trasy totiž nově uvidíte převýšení vaší cesty a budete si tak moci vybrat tu nejpříjemnější variantu. Pro fanoušky jízdy na kole se jedná jistě o příjemnou změnu.

Google Maps cyklistika 1

Aktualizace se bude postupně rozšiřovat na všechna zařízení s mobilním operačním systémem Android 4.3+. Pokud ale nechcete čekat, tak si novou verzi Google Maps 8.2 můžete stáhnout od nás.

Google Maps 8.2 stažení (APK)

Google Maps
Google Maps

Využijete některou novinku?

Zdroj: Android Police.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)