Menu

Aktualizace Google Maps – hlasové ovládání a vylepšení pro cyklisty

Aplikace Google Maps je jistě jednou z nejpoužívanějších navigací nejen na mobilním operačním systému Android. Nyní se dočkala další aktualizace, která nese číselné označení 8.2. I přesto, že se nejedná o zásadní skok, přináší několik velmi zajímavých vylepšení.

google-maps-logo

První vylepšení spočívá v přidání nových hlasových příkazů přímo do aplikace Mapy. Ty se aktivují pomocí speciálního tlačítka s ikonou mikrofonu, které se v nové verzi objeví ve spodním levém rohu. Po zmáčknutí se zapne hlasové ovládání Google, pomocí kterého budete moci zadat několik různých povelů, jako například zjištění času příjezdu, dopravy, apod. Povely je samozřejmě potřeba zadávat v anglickém jazyce. Bohužel musíte být v tomto případě zcela přesní a příkaz si nemůžete upravit podle svého, jako například u hlasové služby Google Search. Pokud vás zajímá, jak tato služba funguje v praxi, tak se můžete podívat na video níže.

Google Maps 8.2 1 Google Maps 8.2 2 Google Maps 8.2 3

Google Maps hlasové ovládání – video

Druhé vylepšení potěší zejména cyklisty. Při plánování cyklistické trasy totiž nově uvidíte převýšení vaší cesty a budete si tak moci vybrat tu nejpříjemnější variantu. Pro fanoušky jízdy na kole se jedná jistě o příjemnou změnu.

Google Maps cyklistika 1 Google Maps cyklistika 2 Google Maps cyklistika 3

Aktualizace se bude postupně rozšiřovat na všechna zařízení s mobilním operačním systémem Android 4.3+. Pokud ale nechcete čekat, tak si novou verzi Google Maps 8.2 můžete stáhnout od nás.

Google Maps 8.2 stažení (APK)

Využijete některou novinku?

Zdroj: Android Police.

 

Komentáře

Jirka

Jirka

z aplikace
19.7.2014 18:56

Pouzivam google maps hlavne kvuli informacim o doprave, ale mam mapy pouze v tovarni verzi, protoze jakakoliv aktualizovana verze, po zadani adesy mista cile mi nacte trase a v zapeti se rozblika obrazovka jak stroboskop a mapy se kousnou.Mam telefon HTC ONE X+

luigi.az

z aplikace
19.7.2014 19:58

tak bohuzel. pri analyze balicku doslo k potizim :-/ asi to bude jen na KK

cardi

z aplikace
19.7.2014 20:23

jirka: problém u tebe kamo, me všechno fici jak ma, zadne rozblikani

Karel

Karel

19.7.2014 20:27

Pro cyklisty nefunguje v CR… :-(

Jirja

Jirja

z aplikace
19.7.2014 20:51

cardi: netusis co to zpusobuje?

jarek

jarek

z aplikace
19.7.2014 21:07

muj kamarad ma taky htc one, mozna taky x a to klikání tam ma taky. priste uz si pry koupi jinou znacku, nebo s tim htc uz ma problémy delsi dobu.

Jirka

Jirka

z aplikace
20.7.2014 10:07

Jarek: Ja na HTC ONE X+ nedam dopustit, krom blikajicich google maps s timto telefonem nemam zadny dalsi problem. Naopak naprosta spokojenost. Jen ty GM musim mit v tovarni verzi. Jinak blikaji.

kolouch

kolouch

20.7.2014 21:18

tak to by mě zajímalo jak je to pro cyklisty použitelné, když to nezná plno cyklostezek, a openstreet maps cyklostezky to taky určitě nezná…. výškový profil mě většinou zajímá až když dojedu a nebo použiju mapy.cz…..

mcmartincerny

z aplikace
22.7.2014 10:50

Pokud ten Gamepad půjde spojit i s PC nebo s smartphonem tak si ho asi koupím

RSS (komentáře k článku)