Slevová akce v Číně byla obrovský úspěch. Lidé za den utratili stovky miliard

akce v cine eshop slevy

O víkendu jsme vás informovali o velkých slevách, které probíhají 11.11 v rámci Singles Day v Číně. Úspěch této akce v Číně byl obrovský. Lidé z celého světa nakupovali všechno možné. Jen gigant Alibaba utržil za jeden den v přepočtu 554 miliard korun. Opět se přepisoval rekord.

Akce v Číně měla úspěch. Prodeje byly vyšší o 40 procent

Ještě v minulém roce utržila společnost Alibaba, pod kterou patří například obchod AliExpress.com, během tohoto uměle vytvořeného svátku 17,8 miliardy dolarů, v přepočtu tedy zhruba 390 miliard korun. Tento rok už to bylo 25,3 miliard USD, v přepočtu tedy 552 miliard Kč. To jsou nepředstavitelná čísla.

gearbest aliexpress sale 11.11

Na čísla se nechytá ani u nás známější Black Friday a Cyber Monday, kde se minulý rok utržilo 12,8 miliard dolarů, což je zhruba 280 miliard korun. Jenže tohle jsou čísla za několik dní a od všech prodejců v USA.

Pokud by se u Singles Day započítala čísla i od dalších prodejců, kteří se svátku 11.11 účastnili, velice pravděpodobné je, že čínské obchody utržily za jeden den více než bilion korun. Nakoupit šla elektronika, oblečení, věci do domu, různé příslušenství a v Číně byly i slevy na jídlo. Zkrátka všechno možné.

Zakoupili jste si něco o víkendu ve slevách? Pochlubte se v komentářích!

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)