Trapas celníků v USA: Sluchátka OnePlus Buds měli za padělky AirPodů

AirPods OnePlus Buds padělky

Současný trh s elektronikou může být v mnoha ohledech pěkně matoucí. Telefony, hodinky, tablety a nebo sluchátka se na něj hrnou obrovskou rychlostí. A když si jsou některé produkty navíc podobné jako vejce vejci, nejen zákazníci se v nich mohou snadno ztratit. Někdy se “seknou” i úředníci, kteří by měli mít o něco lepší přehled. Aktuálně to předvedli američtí celníci na letišti JFK v New Yorku, kteří na svých “hranicích” zastavili pro ně podezřelou zásilku z Hong Kongu. Dva tisíce bílých sluchátek měli za padělky známých AirPods od Applu, šlo ale o čínskou novinku OnePlus Buds mířící na tamní trh.

Těžko říct, kolik celníků bylo při zabavování přítomno, nicméně ani jeden z nich asi nezná značku OnePlus. Těžko si jinak vysvětlit, proč je nezajímal jiný název sluchátek a ani logo na krabici. Matoucí pro ně prostě byl hlavně notoricky známý tvar sluchátek. Což je ponaučení pro čínské výrobce, že takhle přesné kopírování se někdy nemusí vyplácet. Kontrola nahlásila dva tisíce padělků v celkové hodnotě téměř 9 milionů korun. Ve skutečnosti ale nešlo o padělky tak drahých AirPods, ale o sluchátka OnePlus Buds v hodnotě cca 3,5 milionu korun.

Jak vnímáte design současných sluchátek?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)