AirDroid chystá aktualizaci, která zalepí bezpečnostní nedostatky

airdroid-bezpecnostni-nedostatky-beta_ico

Počátkem týdne jsme informovali o vážné situaci, týkající se oblíbené aplikace AirDroid, ve které byla nalezena řada bezpečnostních nedostatků. Samotný fakt, že program má takové problémy, by možná nebyl tak překvapivý. Přeci jen bezpečnostní díry jsou odhalovány i v aplikacích vývojářů zvučných jmen, včetně Googlu. Podstatně závažnější však byla skutečnost, že odborníci, kteří bezpečnostní nedostatky odhalili, na ně upozornili autory AirDroidu již v květnu. Teprve poté, co se půl roku nedočkali žádné opravy, na ně poukázali veřejně. Ukázalo se, že útočník na stejné síti, kromě jiného, může do systému infiltrovat závadnou aplikaci, maskovanou za doplněk AirDroidu. Touto cestou pak mohl získat úplný přístup k zařízení.

Beta verze má bezpečnostní nedostatky zalepené

Krátce po oznámení zjištěných bezpečnostních nedostatků vyšel AirDroid verze 4.0, nicméně kýžené a očekávané opravy neobsahoval. Teprve po zveřejnění se vývojáři k situaci stručně vyjádřili na svém blogu, kde přislíbili vyřešení do dvou týdnů. Očividně se na opravě pracuje, neboť nově vydaná verze 4.0.2, která je zatím ve fázi beta testování, již obsahuje opravy. Autoři nyní čekají, až odborníci z bezpečnostní firmy Zimperium potvrdí, že všechny problémy zabezpečení byly úspěšně vyřešeny. Poté spustí aktualizační proces, který přinese opravenou verzi uživatelům.

Kde získat AirDroid 4.0.2 beta?

Až do vydání opravy je doporučeno aplikaci AirDroid nepoužívat mimo vlastní zabezpečené Wi-Fi sítě. Pokud máte zájem podílet se na testování beta verze, můžete se přihlásit do programu v Obchodě Play. Pokud aplikaci AirDroid máte v zařízení nainstalovanou, obdržíte aktualizaci testovací verzi 4.0.2. V opačném případě si ji nejprve budete muset stáhnout z Obchodu Play. Poté obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Dodání aktualizace na testovací verzi může trvat několik hodin.

Jako stabilní sestavení bude tato verze vydána až po důkladném otestování.

AirDroid: File & Remote Access
AirDroid: File & Remote Access

Budete používat aplikaci AirDroid poté, co bude mít zalepené všechny bezpečnostní nedostatky? Nebo tato kauza podkopala vaší důvěru a hodláte hledat jiné řešení? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (1)