Air Mentor vám prozradí, jaký vzduch dýcháte

air_mentor_ico

Na crowdfundingovém portálu Indiegogo se objevil další zajímavý projekt – gadget, který průběžně sleduje a analyzuje složení vzduchu. Zařízení, které lze použít doma, venku, nebo třeba v autě, měří znečišťující látky, teplotu, vlhkost vzduchu a může svého majitele varovat před nebezpečím.

Znečištěný vzduch údajně zabije ročně více než čtyři miliony lidí na celém světě, přičemž každý z nás denně vydýchá patnáct tisíc litrů vzduchu. Často je přitom pravdou, že ovzduší v místnosti či kanceláři, kde trávíme 70 až 90 % svého času, vykazuje mnohdy horší kvalitu než na ulici. Nejčastějšími projevy znečištěného vzduchu na lidský organismus jsou pak bolesti hlavy, alergie, nebo dokonce astma. Mezi vážnější následky pak patří ztráta paměti, otrava toxickými látkami, zhoršení chronických onemocnění či mrtvice.

Zařízení se skládá ze stanice a aplikace pro chytré telefony s operačními systémy iOS či Android, přičemž Air Mentor s mobilem komunikuje skrze Bluetooth. Ve srovnání s běžnými detektory oxidu uhličitého a oxidu uhelnatého nabídne tento gadget podstatně širší funkčnost. Detekuje částice alkoholů, aldehydů, ketonů, aminů, alifatických uhlovodíků, organických kyselin, prachu a některých dalších látek.

Implementované inteligentní algoritmy Air Mentoru získávají informace ze senzorů průmyslové třídy a provádějí testování v reálném čase. Kromě výsledků v mobilním telefonu indikuje stanice kvalitu ovzduší také pomocí světla – zeleně svítí, když je vzduch v pořádku, se zhoršující se kvalitou pak mění barvu na žlutou, oranžovou nebo červenou. V případě mimořádné události svítí tmavě modře. V aplikaci pro chytré telefony je pak složení vzduchu popsáno podrobněji a dozvíte se také doporučení pro zlepšení svého životního prostředí.

Air Mentor indikuje kvalitu ovzduší pomocí světla Air Mentor indikuje kvalitu ovzduší pomocí světla

Další informace o tomto zajímavém projektu najdete na oficiální webu www.air-mentor.com. Na portálu Indiegogo, kde autoři hodlají vybrat částku 15 500 dolarů, můžete přispět na pěti dolary, nebo předobjednat Air Mentor za 179 dolarů (asi 4 600 Kč). Očekávané zahájení dodávek je v květnu.

Air Mentor – Indoor Air Quality Monitor and Service

Air Mentor - Indoor Air Quality Monitor and Service

Zdroje: Hi-Tech, Indiegogo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)