Menu

Air Mentor vám prozradí, jaký vzduch dýcháte

Na crowdfundingovém portálu Indiegogo se objevil další zajímavý projekt – gadget, který průběžně sleduje a analyzuje složení vzduchu. Zařízení, které lze použít doma, venku, nebo třeba v autě, měří znečišťující látky, teplotu, vlhkost vzduchu a může svého majitele varovat před nebezpečím.

Znečištěný vzduch údajně zabije ročně více než čtyři miliony lidí na celém světě, přičemž každý z nás denně vydýchá patnáct tisíc litrů vzduchu. Často je přitom pravdou, že ovzduší v místnosti či kanceláři, kde trávíme 70 až 90 % svého času, vykazuje mnohdy horší kvalitu než na ulici. Nejčastějšími projevy znečištěného vzduchu na lidský organismus jsou pak bolesti hlavy, alergie, nebo dokonce astma. Mezi vážnější následky pak patří ztráta paměti, otrava toxickými látkami, zhoršení chronických onemocnění či mrtvice.

Zařízení se skládá ze stanice a aplikace pro chytré telefony s operačními systémy iOS či Android, přičemž Air Mentor s mobilem komunikuje skrze Bluetooth. Ve srovnání s běžnými detektory oxidu uhličitého a oxidu uhelnatého nabídne tento gadget podstatně širší funkčnost. Detekuje částice alkoholů, aldehydů, ketonů, aminů, alifatických uhlovodíků, organických kyselin, prachu a některých dalších látek.

Implementované inteligentní algoritmy Air Mentoru získávají informace ze senzorů průmyslové třídy a provádějí testování v reálném čase. Kromě výsledků v mobilním telefonu indikuje stanice kvalitu ovzduší také pomocí světla – zeleně svítí, když je vzduch v pořádku, se zhoršující se kvalitou pak mění barvu na žlutou, oranžovou nebo červenou. V případě mimořádné události svítí tmavě modře. V aplikaci pro chytré telefony je pak složení vzduchu popsáno podrobněji a dozvíte se také doporučení pro zlepšení svého životního prostředí.

Air Mentor indikuje kvalitu ovzduší pomocí světla

Air Mentor indikuje kvalitu ovzduší pomocí světla

Další informace o tomto zajímavém projektu najdete na oficiální webu www.air-mentor.com. Na portálu Indiegogo, kde autoři hodlají vybrat částku 15 500 dolarů, můžete přispět na pěti dolary, nebo předobjednat Air Mentor za 179 dolarů (asi 4 600 Kč). Očekávané zahájení dodávek je v květnu.

Zdroje: Hi-Tech, Indiegogo.

 

Komentáře

karl

karl

23.4.2015 16:16

Kouzelní, to je samy kickstarter financovaný komunitou a pak vidíme výrobek za cenu vice než komerční.
Čidlo kvality vzduchu od Figara, nějaký ten TGS 15$ v kusovce, obvody okolo 5$, nějaký procesor s BT ala cc2541 2$, 3x RGB LED + Baterie 8$, plastový futrálek 5$/ks při 1000ks, DPS, osazeni zabaleni 5$
No a jsme na 40$.

TLanda

TLanda 0

z aplikace
23.4.2015 16:45

vidím 179… tak si říkám ty jo to si hned musím koupit a potom… kouknu na další řádek -__- “aha”

valda

valda

z aplikace
23.4.2015 17:33

a co potom když mi to ukáže špatný vzduch, zavolám Supermana, aby mi ho vyčistil?,,,,,, k ničemu

karl

karl

23.4.2015 17:59

Valda: Nevím jak vy a jak s tímto bazmekem, ale běžně se čidla CO2 používají k tomu, aby například automatické větrání vyměnilo vzduch v místnosti a naopak ho zbytečně neměnilo v místnosti kde nikdo není a není třeba větrat.

koki

koki

1.5.2015 6:05

Jestli to bude fungovat jak slibuji, tak to beru. Ale neco mi rika, ze tam bude nejake ale. Pockam na recenzi a pak se uvidi.

RSS (komentáře k článku)