Age Of Defenders (unikátní kombinace RTS a TD)

ageofdefendersmain

Česko-slovenští vývojáři představili originální hru Age Of Defenders, která kombinuje prvky oblíbených věžovek (tower defense) s real-time strategiemi (RTS) pro více hráčů. V Age Of Defenders proti sobě hrají dva hráči, kteří se snaží ubránit vlastní základnu stavbou obranných věží a podpůrných těžebních staveb, a současně stavět a posílat na zteč útočné jednotky. Trasu jejich útoku je možno (pře)plánovat pomocí zadání bodů (waypointů), a tím okamžitě reagovat na strategii protivníka. S bojem hráč získává zkušenostní body, za které pak může odemknout nové typy jednotek a vylepšení.

aodlogo

Stavební věže zde mají jednu z klíčových vlastností, protože Vám zvyšují income peněz, čímž můžete více stavět, tvořit a útočit. Také je velmi důležité si je bránit, jelikož budou objektem zájmu Vašeho oponenta. Na začátku kola máte dvě základní věže, jedna útočí na pozemní jednotky a druhá na vzdušné, dále máte dvě základní jednotky a to sebevražedné jezdce a útočící čtyřkolky. Postupem hry odemykáte další věže, jednotky a různá vylepšení, takže ke konci kola budou všude jezdit těžké tanky, lítat stíhačky a bránit Vás budou nejrůznější druhy věží dle Vašeho uvážení. Po naučení těchto základních a jednoduchých pravidel už záleží pouze na Vás, jakou strategii na poražení protivníka zvolíte.
ageofdefeders

Unikátnost hry také spočívá v podpoře více platforem současně – od desktopových systémů Windows, Linux, Mac OS po tabletové Androidy, iPady a Blackberry tablet OS. Hru můžete hrát na kterémkoliv ze zmíněných systémů a ani nepoznáte, že váš soupeř používá systém konkurence :). Engine hry totiž využívá multiplatformní technologie Adobe AIR a po několika dnech testování na různých Android tabletech a Windows jej můžeme jen pochválit.

age-of-defenders-android-7

Age Of Defenders si můžete zdarma zahrát na webových stránkách www.ageofdefenders.com a tak si hru vyzkoušet před zakoupením na Vašem telefonu. Po jednoduché registraci si můžete zahrát i multiplayer. Zakoupením hry podpoříte české vývojáře, kteří o sobě dávají v poslední době čím dál více vědět.

 

47ccf486b767f6d0e08f02b1ab6e0d7c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Co se Vám nejvíce na této hře líbí, nebo naopak nelíbí? Neváhejte se s námi o to podělit v komentářích.

Reálná ukázka ze hry + krátký tutorial v češtině

Age of Defenders na Android tabletu

Age of Defenders na Android tabletu


Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek