Známé AdBlock a VPN aplikace obviněny z tajného shromažďování dat. Nemáte je?

adblock shromažďování dat

Server BuzzFeed News zjistil zajímavé novinky ohledně analytické společnosti Sensor Tower. Dle nich tato znmá platforma tajně shromažďuje data milionů lidí, kteří si nainstalovali populární AdBlock a VPN aplikace. V licenčních podmínkách ani v jiných dokumentech nebyla navíc o shromažďování dat ani o společnosti Sensor Tower ani čárka.

Jak jsme již řekli, ani jedna z aplikací se o Sensor Tower nezmínila a pochopitelně také nebyla zmíněna skutečnost, že jsou data do společnosti poskytovány. Všechny aplikace navíc mají více než 35 milionů stažení. Od roku 2015 vlastní společnost nejméně 20 aplikací pro Android a iOS, přičemž hned čtyři jsme mohli nalézt v Google Play – Luna VPN, Free and Unlimited VPN, Mobile Data a AdBlock Focus. Dvě z nich jsou taktéž v jablečném App Store.

sensor tower vpn adblock

Apple odstranil aplikaci AdBlock Focus a Google Mobile Data poté, co byl kontaktován server BuzzFeed News, přičemž společnosti uvádějí, že pokračují v intenzivním vyšetřování. Po instalaci některé z aplikací vás telefon vyzve, abyste nainstalovali certifikát. To je malý soubor, který umožňuje vydavateli přístup ke všem datům, které projdou mobilním telefonem a následně je odesílá ven. Uvidíme, jak se celá situace vyvine ovšem dle všeho má Sensor Tower zaděláno na velký průšvih.

Co si myslíte o tajném shromažďování dat?

Zdroj: buzzfeednews.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)