AAWireless: bezdrátové Android Auto pro všechny a za dobré peníze

bezdrátové android auto aawireless

Android Auto se neustále vyvíjí a Google nám poměrně často přináší užitečné aktualizace. Většina uživatelů se však musí spokojit s kabelovým připojením a bezdrátové Android Auto je dostupné pouze několika vyvoleným. To se ale mění s projektem AAWireless. Pomocí tohoto donglu totiž připojíte telefon k jakémukoliv vozidlu bezdrátově.

Bezdrátové Android Auto pro všechny?

Pokud jste o AAWireless ještě neslyšeli, jedná se o crownfundingový projekt na Indiegogo, který byl spuštěn v loňském roce. Vývojáři slibovali, že díky jejich USB donglu připojíte telefon k vašemu vozu bezdrátově a to také plní. Nyní se produkt dodává podporovatelům, kteří si dongle předobjednali přímo na Indiegogo a podpořili tím tak celý projekt. Následně bude ale AAWireless dostupné na oficiálním e-shopu pro všechny ostatní zákazníky.

AAWireless

AAWireless

A jaké jsou tedy požadavky pro to, abyste mohli AAWireless provozovat? Samozřejmě je třeba mít vůz s podporou Android Auto. Pokud jej nemáte, postačí i rádio třetí strany které tuto funkci podporuje. Dále je potřeba mít mobilní telefon, který běží na systému Android 9.0 či novějším a máte vyhráno.

Spolu s hardwarem si můžete nainstalovat také mobilní aplikaci, která vás provede nastavením donglu a pomůže vám se spárováním. Kromě toho budete přes aplikaci AAWireless také aktualizovat. Většina vozů by sice neměla mít s donglem problém, ale hlášení případných problémů a doladění maličkostí se bude určitě hodit. Brzy by se měl na webu objevit kompletní seznam otestovaných vozidel, která budou neustále přibývat. Projekt podpořilo celkem 19 656 podporovatelů a dohromady se vybralo 1 558 441 dolarů. Ti, kteří projekt podpořili za produkt zaplatili 65 dolarů (asi 1400 korun).

Jak se vám zamlouvá projekt AAWireless?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)