6 hodin výpadku a 70 milionů nových uživatelů. Jaký kecálek nejvíce těžil z výpadku Facebooku?

facebook výpadek telegram 70 milionů nových uživatelů

Výpadek služeb jako Facebook, Instagram nebo WhatsApp trval opravdu dlouho. Ve skutečnosti jsme nejoblíbenější sociální sítě světa nemohli používat přibližně 6 hodin, což byla pro několik milionů lidí dostatečná doba na to, aby si začali hledat alternativu. Výsledek je ale až neuvěřitelný.

Telegram má přes 70 milionů nových uživatelů

Během doby, kdy Facebook nefungoval si lidé začali hromadně stahovat Telegram a jeho zakladatel, Pavel Durov uvádí: “Telegram každý den roste, ovšem v tento den denní tempo překročilo normu. Za jeden den jsme stihli přivítat více než 70 milionů nových uživatelů jiných platforem” a zároveň dodal, že se někteří uživatelé v USA mohli setkat s nižší rychlostí a odezvou, jelikož se přihlásilo několik milionů uživatelů najednou.

Telegram
Telegram
Signal - Soukromý Messenger
Signal - Soukromý Messenger

Na začátku roku 2020 měla aplikace Telegram na Google Play přes 500 milionů stažení, jenže před nedávnem překročila miliardu a nyní dalších 70 milionů uživatelů. Z obřího výpadku Facebooku těžil také Signal, který zaregistroval několik milionů nových uživatelů. Otázkou je, kolik z těchto uživatelů bude nedále používat Telegram či Signal a kolik z nich se vrátí zpět k Messengeru či WhatsAppu.

Používáte Telegram nebo Signal?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)