4G Android telefony budou pravděpodobně v následujících měsících levnější

4g android telefony

Pan Jiutang, partner Xiaomi’s Industry Investment Department se nedávno vyjádřil, že budou 4G Android telefony v následujících měsících výrazně levnější. Důvodem je přitom hned několik faktorů, jako třeba rapidní snížení cen řady iPhone 11 v Číně.

Dle jeho názoru budou muset čínští výrobci rapidně snížit ceny svých telefonů, aby zůstali konkurenceschopní. Rychlý rozvoj 5G sítí v této zemi způsobil fakt, že lidé vyhledávají převážně telefony s 5G připojením, což vede k poklesům prodejů nejen jablečných, ale i ostatních telefonů, které tyto sítě nepodporují. Mobily s 5G se dají navíc sehnat za poměrně slušné peníze, takže lidé nevidí důvod ke kupování starších vlajkových lodí, které mají pouze 4G/LTE.

Dalším důvodem je samozřejmě pandemie okolo COVID-19. Na klíčových trzích, jako je Evropa, Severní a Jižní Amerika a další kontinenty momentálně prodej telefonů dosti stagnuje, telefony stárnou a tak budou muset nabídnout lákavější cenu. A když Apple, který normálně slevy nedává zlevňuje, dá se očekávat, že se k podobnému kroku odhodlají i další výrobci.

Budou dle vá 4G Android telefony levnější?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)