4 užitečné tipy a triky pro Google Mapy. Znáte všechny?

google mapy tipy 2021

Google Mapy většina z nás používá tím nejjednodušším možným způsobem. Když potřebujeme někam jet, zadáme cílovou destinace, spustíme ji a nic víc neřešíme. Stejně tak když se chceme podívat na nějaké místo, prostě ho vyhledáme, přiblížíme si ulici či jiné místo a to je vše. Jenže Google Mapy jsou v dnešní době velice komplexním nástrojem, který umí kromě navigování další skvělé vychytávky. Dnes si tedy ukážeme 4 užitečné tipy a triky pro Google Mapy.

Obsah článku

Změňte ikonu svého vozidla

Už nějaký čas Google nabízí v aplikacích pro Android a iOS vybrání si ikony vozidla. Pokud spustíte navigaci, stačí klepnout na ikonku šipky, která ukazuje vaší aktuální polohu. Následně se vám zobrazí vyskakovací okno, kde si můžete vybrat hned z několika ikon automobilů jako je sedan, pickup nebo SUV.

Sdílejte svou polohu

Svou aktuální polohu můžete také sdílet v reálném čase, což se může v mnoha případech hodit. Stačí si ze seznamu vybrat lidi, se kterými ji chcete sdílet a oni následně uvidí vaše jméno, fotografii a polohu v různých Google službách. Kromě toho se jim ukazuje třeba také stav vaší baterie. Tak až příště pojedete na návštěvu k rodině, která o vás bude mít strach, sdílejte s nimi polohu aby vám každých 15 minut nezvonil telefon.

Mapy Google
Mapy Google

Projeďte si svou trasu virtuálně

Pokud se chcete na trasu dobře připravit, můžete si svou trasu v rychlosti projet i virtuálně přes Street View. Před spuštěním navigace stačí klepnout na tlačítko Kroky a vybrat si úsek, který si chcete projet.

Zadejte si parkovací místo

Taky nesnášíte hledání vlastního auta na nějakém obrovském parkovišti? Pak si stačí před odchodem zadat parkovací místo a následně až z obchoďáku (nebo odkudkoliv) vylezete, uvidíte polohu kterou jste zadali na mapě a nemusíte tak nic složitě hledat. Máme osobní zkušenost, že když jste pryč několik hodin, často ani nemáte tušení zda jste zaparkovali na levém či pravém konci parkoviště. Od doby co tuto vychytávku používáme nic podobného neřešíme.

Jaké jiné tipy a triky používáte pro Google Mapy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)