Anker má první 3D tiskárnu. Na nováčka si pěkně troufá

Anker 3D tiskárna AnkerMake M5 Kickstarter

Sluchátka, reproduktory, nabíjecí kabely, adaptéry… to jsou hlavní produkty, kterými je známá značka Anker, jejíž šikovné příslušenství se často objevuje třeba i v našich tipech z Číny. Jak ale už mnohé čínské firmy dokázaly, i z rybníčku s drobnou elektronikou se dá vystoupit do sféry mnohem většího kalibru. Anker si jako další velkou metu zvolil 3D tisk a na Kickstarteru vybírá peníze (nebo spíš už jen počítá několikanásobky požadované částky) na zařízení jménem AnkerMake M5.

BUCKLE UP ⚡ Fast 3D Printing AnkerMake M5 – Kickstarter Preview

BUCKLE UP ⚡ Fast 3D Printing AnkerMake M5 - Kickstarter Preview

Tato 3D tiskárna rozhodně nehodlá být jen tuctová položka do řady dalších konkurentů, ale chlubí se zajímavými a sebevědomými vlastnostmi. Firma například tvrdí, že je tato tiskárna 5x rychlejší než ty konkurenční se stejnou kvalitou produkce. AnkerMake M5 má zvládat tisk s přesností 0,1 milimetru rychlostí 250 mm/s. K dispozici přitom má být třeba i kontrolní AI kamera, která umí poslat upozornění na mobil. Maximální rozměry výrobku mohou být 235 x 235 x 250 milimetrů.

Anker 3D tiskárna AnkerMake M5

Novinka od Ankeru se v papírovém srovnání na Kickstarteru povyšuje například i nad českou Prusa i3 MK3, přičemž má stát o dost méně peněz. V rámci běžící kampaně je k dispozici za 599 dolarů, tedy asi 13 500 Kč. Zájemců a podporovatelů je opravdu hodně. Požadovaná částka činila 50 tisíc dolarů, nicméně v tuto chvíli u projektu svítí vybráno cca 3,5 milionu dolarů od bezmála šesti tisíc lidí. A to před sebou má kampaň ještě přes 40 dní.

Jaké zatím máte zkušenosti s 3D tiskem?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)