360Fly 4K: Kamera pro virtuální realitu s vysokým rozlišením (recenze)

360fly 4k

Na začátku tohoto roku jsme vám přinesli recenzi na 360fly, která na náš vkus natáčela v příliš nízkém rozlišení. 360fly 4K nyní přišlo s vylepšenou verzí, která umí natáčet ve vysokém rozlišení. Je rozdíl znatelný? Přináší kamerka i další vylepšení? Nato se podíváme v recenzi.

360fly 4k zaujme netradičním designem

Na trhu nenajdete příliš kamer, které pro pořizování 360 záznamu používají pouze 1 čočku. Má to svá pro i proti. Největším problémem je, že má poměrně velký slepý úhel. Namůžete tak natočit dění pod kamerou. Výhoda ale spočívá v tom, že není potřeba spojovat dohromady více záznamů. Spojovaná místa jsou totiž zpravidla vždycky viditelná. Hmotnost kamery vzrostla oproti původní verzi na 172 g. Netradiční vzhled zůstal zachován a stále nabízí pouze 1 tlačítko, které je po stranách osvětlené a pomocí kterého lze kameru ovládat. Pro ještě lepší přehled o stavu kamery je na spodní straně osvětlený prstence, který informuje o aktuálním stavu.

Kamerka je nově vybavena stereo reproduktory, nicméně největší změnou je vyšší rozlišení. 360fly 4k kamera je nyní schopna pořizovat záznam až do rozlišení 2880×2880 px při 30 fps. To je oproti jeho předchůdci téměř 2 násobný nárůst. Nárůst rozlišení se ale negativně projevil na výdrži baterie, která se nyní pohybuje někde na pomezí 1,5 hodiny.


Stylové balení

Hned na první pohled nás zaujalo stylové balení, které se svým designem podobá samotné kameře. Uvnitř nalezneme jen základní vybavení. Kromě kamery tak v balení nechybí dokovací stanice s USB kabelem a stylové ochranné pouzdro.

Specifikace

 • rozlišení: 2880×2880 px, 30 fps, 50 Mbps
 • konektivita: Wi-Fi [802.11b/g/n], Bluetooth 4.0
 • interní paměť: 64 GB
 • výdrž baterie: 1,5 hodiny
 • odolnost: IP67, vodě odolná do 1ATM
 • rozměry: 61 mm
 • hmotnost: 172 g
 • zvuk: stereo, 2 reproduktory
 • senzory: akcelerometr, kompas, gyroskop, GPS

360fly 4K

360fly 4K

6.3
 • Rozlišení fotoaparátu 8 MPx
 • Rozlišení videa 2880 x 2880 px
 • Úložiště 64 GB
 • Baterie 1780 mAh
 • Konektivita microUSB, Wi-f, Bluetooth
 • Displej není

Vzhled a dílenské zpracování

Už první verze této kamery přišla s hodně nevšedním designem. Ten se opravdu povedl a podtrhuje to velmi bytelné zpracování. Zaujaly nás především detaily v podobě podsvícení kamery a magnetický konektor, který si přitáhne napájecí kolébku správným směrem. Na spodní straně nechybí ani klasický závit na stativ, díky kterému můžete kameru připevnit takřka kamkoliv. Kamera je vodotěsná, takže se nebojí takřka ničeho.

Nejzranitelnější část je objektiv. Ten z těla značně vyčnívá a doporučujeme nosit kamery vždy v přibaleném pouzdře.

Příznivce VR určitě potěší, že pořízené záznamy uložené v telefonu lze díky 360fly aplikaci sledovat Cardboard brýlích nebo jiné alternativě. Stačí v aplikaci kliknout na ikonku VR brýlí.

Ukázkové video

Nejdůležitějším aspektem kamery je kvalita pořízeného videa. Jak už jsme zmiňovali výše, 360fly 4k zvládá natáčet až do rozlišení 2880×2880 px při 30 fps. Oproti předchůdci je to znatelný pokrok a na záběry z dovolené je to určitě dostačující. Pokud však pokukujete po něčem více profi, tak byste mohli narazit.

360fly 4K – Pustevny

360fly 4K - Pustevny

360fly 4K – výměna kola

360fly 4K - výměna kola

Konektivita a Android aplikace

Jelikož má kamera pouze 1 tlačítko, je naprosto nezbytné mít pro ruce chytrý telefon, se kterým můžete měnit nastavení kamery, stahovat pořízené záznamy a nebo kameru na dálku ovládat. Telefon se ke kameře dokáže připojit bezdrátově pomocí Bluetooth a Wi-Fi. Pro živý náhled a stahování pořízených záznamů je potřeba být připojen přes Wi-Fi. Pro nastavení kamery a dálkové ovládání si vystačíte s Bluetooth. V nouzi vám pro synchronizaci s počítačem poslouží USB kolébka, přes kterou se kamera také nabíjí.

360fly
360fly

Ke kameře se připojíte pomocí aplikace 360fly, která je zdarma ke stažení v Google Play. Při prvním spuštění vás aplikace provede několika kroky, ve kterých vám vysvětlí, jak se ke kameře připojit. Poté je již vše ve vašich rukou. Aplikace slouží jako živý náhled při nahrávání videa, kromě toho si ale můžete změnit nastavení rozlišení nebo například zjistit stav baterie kamery. Pokud si v aplikaci založíte 360fly účet, můžete videa přímo z aplikace nahrávat na server 360fly nebo na sociální sítě (Facebook, YouTube).


Závěr – drahá, ale dobrá

360fly 4k je již dostupná v našich obchodech. Pořídíte ji, teď se držte, za necelých 19 000 Kč. Za tyto peníze dostanete kameru s velmi dobrým zpracováním a pro mnoho lidí dostatečnou kvalitou. My kameře můžeme vytknout pouze slabší výdrž na baterii. Pokud chcete vytvářet svůj vlastní VR obsah, určitě kameru můžeme doporučit. Sledování vlastního videa ve VR brýlích je super zážitek.

Pokud chcete 360° kameru vyzkoušet a nechcete za ni dát balík, můžete mrknout na levnější alternativy v podobě Samsung Gear 360 nebo NiceBoy Pano 360.

Klady
+ Kvalitní konstrukce.
+ 4K rozlišení.

Zápory
– Cena.
– Výdrž na baterii.

Za zapůjčení děkujeme společnosti 360shop.cz.

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)