Menu

1Tap Cleaner: Ukliďte si ve svém telefonu

Hlásí vám telefon nedostatek místa v interní paměti? Pak je čas na úklid, se kterým vám pomůže aplikace 1Tap Cleaner!

Aplikace na “čištění soukromí” jsou ve světě počítačů velice populární. Ne vždy je příjemné, když další uživatel počítače zjistí, po jakých webových stránkách jste surfovali (co když jste třeba pro toho druhého vybírali vánoční dárek, že… :) ), nebo jaké dokumenty jste otevřeli. V mobilních telefonech jsou tyto obavy o něco menší – na rozdíl od počítačů nebývá zvykem, že by se o jedno zařízení dělilo více uživatelů. Odstranění zbytečných souborů určitě bude zajímat především majitele levnějších telefonů, které neoplývají velkou interní pamětí, a dříve či později je začne obtěžovat hláška o jejím nedostatku. Pak přichází čas na odinstalaci nepoužívaných programů, a/nebo na odstranění dat, bez kterých se obejdete.

1Tap Cleaner pochází z dílny vývojáře Sam Lu, od kterého můžete znát velmi podařený App 2 SD, který jsme zmiňovali v rámci článků App 2 SD a Move2SD Enabler: Přesun aplikací na paměťovou kartu a Dopřejte svému Androidu lázně: osm programů na údržbu. Ostatně pokud App 2 SD znáte, bude vám uživatelské rozhraní 1Tap Cleaneru připadat velmi povědomé.

Po spuštění se zobrazí nabídka čítající sedm ikonek ve třech řadách.

Po spuštění se zobrazí nabídka čítající sedm ikonek ve třech řadách.

Po spuštění se zobrazí nabídka čítající sedm ikonek ve třech řadách.

První tlačítko Cache Cleaner slouží k vymazání cache aplikací, kterého byste jinak dosáhli jen velmi krkolomnou cestou přes nastavení telefonu. Ve výchozím nastavení jsou programy seřazeny sestupně pod toho, kolik místa zabírají jejich dočasné soubory, nicméně toto lze změnit přes [Menu]-Sort by (řadit můžete podle jména, data, velikosti aplikace, velikosti zabrané cache a celkové velikosti). U každé aplikace je zobrazeno, kolik místa zabírá cache, data, samotný program a všechno dohromady.

Cache Cleaner slouží k vymazání cache aplikací

Cache Cleaner slouží k vymazání cache aplikací

V dolní části je praktická lišta, zobrazující v grafické i textové formě, jak jste na tom s místem v interní paměti telefonu. Tlačítkem Clear all cached files pak provedete smazání cache všech aplikací najednou.

Podíváte-li se do nastavení, zjistíte, že aplikace umí čistit paměť v zadané periodě. Neradujte se ale předčasně – tato funkce je plně dostupná pouze ve verzi Pro, která stojí 1 euro. Ve verzi zdarma je možné nastavit pouze interval “jednou za tři dny” nebo “jednou týdně.” Kromě toho můžete zapnout a vypnout zobrazení upozornění v případě, kdy dočasné soubory zabírají více než 500 KB, a tipy.

Druhé tlačítko History Cleaner slouží ke smazání historie aplikací. Možnosti jsou velmi podobné předchozí volbě, odpadá ale volitelné řazení programů v seznamu. 1Tap Cleaner si poradí s uloženou historií mnoha aplikací, nicméně jednou za čas doporučujeme provést jejich opětovné načtení přes [Menu]-Rebuild list. Tlačítkem Clear selected histories pak provedete vyčištění historie zvolených programů.

History Cleaner si poradí s odstraněním historie zvolených aplikací

History Cleaner si poradí s odstraněním historie zvolených aplikací

Třetí tlačítko Default cleaner použijete tehdy, pokud jste nějakou aplikaci nastavili jako výchozí a nyní toto chcete zrušit či změnit. Samozřejmě lze nastavení výchozí aplikace změnit i běžným způsobem, nicméně to byste potřebovali celých šest tapnutí. V 1Tap Cleaneru stačí aktivovat příslušné zatržítko, následně použít tlačítko Clear selected defaults a dotyčná aplikace přijde o svou výsadu být jako výchozí Při dalším požadavku na akci tedy budete dotázáni, jaký program chcete použít, případně jako výchozí můžete nastavit jiný. Proti standardnímu postupu navíc získáte okamžitý přehled o tom, pro jaké úkony máte nastavené předvolené programy.

Default cleaner použijete tehdy, chcete-li některé aplikaci zrušit její nastavení coby výchozí

Default cleaner použijete tehdy, chcete-li některé aplikaci zrušit její nastavení coby výchozí

Druhá řada tlačítek je o něco méně zajímavá: přes Settings se dostanete do nastavení programu, které jsme zmínili výše, Recommend to friends umožňuje poslat přátelům doporučení na 1Tap Cleaner e-mailem či SMSkou, přes More apps se ve výchozím prohlížeči otevře nabídka dalších autorových aplikací.

Poslední volba Upgrade to full version nabídne přechod na již zmiňovanou verzi Pro, která, kromě odstranění reklamních proužků, nabízí větší možnosti nastavení intervalu automatického čištění, plně funkční widget na plochu (v základní verzi pouze zobrazuje místo zabrané cache a volné místo interní paměti, nicméně nedovoluje spustit z plochy čištění), a přístup k zákaznické podpoře.

Aplikací na čištění telefonu je poměrně hodně a výběr je široký. Možná i vás tedy napadne otázka “Proč právě 1Tap Cleaner?” Odpověď si musíte dát sami. Osobně preferuji tento program proto, že je jednoduchý, přehledný, rychlý, a přitom to, co má dělat, dělá dobře. Důkazem budiž více než půl milionu instalací a hodnocení 4,5/5 v Android Marketu. Pozitivem také je, že k jeho provozu nepotřebujete práva root.

1Tap Cleaner – cache/his/def
Sam Lu
Verze1.45 (14. 9. 2011)
Velikost281 kB
1.6+


Zdarma


24,22 Kč

 

Komentáře

Igoreso

Igoreso

16.11.2011 9:43

ta aplikace je vážně super.. ušetřila mi skoro pul mega,ale vymazala hesla do aplikací které si nepamatuji.. super.

postman

postman

16.11.2011 10:09

:D … asi jako ccleaner v PC … uklidí, ano, ale vymaže často i to co vám později bude chybět a komplikovat život.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

16.11.2011 10:57

To: Igoreso a postman
To je zajímavé…. Já osobně používám tuto aplikaci cca měsíc, spouštím ji minimálně dvakrát týdně a nikdy se mi nestalo, že by mi smazala byť jediné heslo.
Pro zajímavost: z jakých aplikací vám to smazalo hesla?

To: postman: CCleaner používám v síti s více než 700 PC, na domácím PC, notebooku, na manželky PC… …prostě všude, a na rozdíl od mnoha dalších programů jsem nikdy nezažil, že by mi smazal něco, co smazat neměl….

Roman Hošek

Roman Hošek

16.11.2011 11:20

no pokud to maze data/data/package_name/ tak se nedivim tam si aplikace uklada uzivatelsky data a pokud do jede i dal tak tam je i sqlite databaze aplikace, pokud date v nastaveni vymazat data (coz bych rek ze presne aplikace dela, vic bez rootu nezvladne) napriklad u marketu, bude priste zase chtet schvaleni licencni smlouvy, ucet si tusim ale uz sparuje sam s uctem z nastavenim, jen se zepta na povoleni. Pravda nekdy to uloziste ty programy zaplnujou nepotrebnyma vecma co pak “zapomenou” smazat.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

16.11.2011 11:31

To: Roman Hošek
Ano, to se mi jednou “povedlo,” že jsem v rámci ruční “debordelizace” omylem mazal “Data” a ne “Cache.” Pak jsem například musel znovu zadávat heslo k TweetDecku apod..
Ale to 1Tap Cleaner určitě nedělá.
Kdyby dělal takto fatální chybu, těžko by měl v Android Marketu tak vysoké hodnocení. To by byli uživatelé autorovi “vděční.”

stue_st

stue_st

16.11.2011 12:10

používám skoro rok… vynikající aplikace :-)

renoar

renoar

16.11.2011 12:18

Ja pouzivam k maximalni spokojenosti android assistant. Nema zadna omezeni a umi toho podstatne vic. SGS2

Janah

Janah

16.11.2011 13:21

Vymaže mi to i aplikace defótně nastavené v telefonu? Mám například v telefonu francouzské Zlaté stránky a nemám k nim jakýkoliv přístup. Ráda bych se jich zbavila.

s.s.rock

s.s.rock

16.11.2011 14:02

Toto vsechno je taky v EA task manager. ;-)

Mirek

Mirek

16.11.2011 19:43

Me by spis zajimalo kdyz si odinstaluji hru, a pri odinstalaci vymazu data hry, ze stejne cca 800 MB zustane nekde na karte a ja ani za nic nemuzu najit kde to je, uz jen protoze ulozene data her jsou vetsinou pod zktratkou. Poradi nekdo jak na to?

s.s.rock

s.s.rock

20.11.2011 18:55

Jeli jde o hru od gameloftu tak je to ve slozce gameloft/games a pak uz slozka s konkretni hrou. Jinak taky nevim.

Andrej

Andrej

25.11.2011 16:12

fajnéé, pri prvom spustení mi našlo vyše 12 MB cache. To som ani netušil, že toľko veľa :) dik za tip

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

27.11.2011 16:18

To: Andrej
Díky za milou reakci :)
Jsem rád, že Vám naše recenze byla užitečná :)

Dave

Dave

27.3.2012 0:17

Paráda další zbyteční program za který jsem utratil 40kč xD co ten program umí tak to umí i můj NQ Security který umí čistit pamět i ukončovat programy jedním stisknutím na Optimize

RSS (komentáře k článku)