Jak extrémně ušetřit při nákupu z Číny? Opět se rozjíždí obří “svátek” slev

11.11 nákupní festival 2020 head

Nakupování produktů přímo v čínských obchodech je hlavně z hlediska úspory peněz velmi lákavá věc. Zboží je sice občas obtížné z široké nabídky dobře vybrat a ne vždy je zákazník úplně spokojený s kvalitou, ale tomu se vlastně nevyhneme ani u nás. Na čínských prodejních serverech přitom často najdeme i věci, které bychom v ČR či dokonce v celé Evropě ani nesehnali. Přiznejme si nicméně, že jde především o peníze. I na takových místech, která jsou proslulá stabilními nízkými cenami, se jednou za čas objeví velká slevová akce. Zapomeňte na extrémně zneužívaný Black Friday nebo všudypřítomné “flash sales”. My tu teď máme na mysli mnohem větší kalibr. Pro čínské obchody je zásadní tzv. “nákupní festival 11.11” spjatý s datem 11. listopadu a ten nebude chybět ani v roce 2020. Původcem této slevové smršti je společnost Alibaba, která stojí za stejnojmenným portálem, platební bránou Alipay nebo obchodem AliExpress.

Začíná nákupní festival 11.11 2020

To, co začalo jako nápad pro jeden konkrétní obchod, vyrostlo v jednu z největších slevových akcí na světě. Dříve byla striktně svázána s datem 11. listopadu a zákazníci nemohli s nákupy moc otálet. Postupem času se ale z události stal několikadenní až několikatýdenní festival, který nabízí akční ceny v delším období a je omašlený i hrami o kupóny a dalšími prvky. Na pojem 11.11 Shopping Festival nyní narazíte u všech tří nejoblíbenějších (podle nás) čínských obchodů – AliExpress, Gearbest a Banggood.

Rozhodli jsme se, že akční nabídky ze těchto tři zmíněných obchodů budeme v následujících dnech sledovat a přinášet vám tipy na to nejzajímavější, co tam zrovna objevíme. Bude záležet na poutavosti produktu v kombinaci s výší slevy. Na pár dní tedy v podstatě povýšíme na novou úroveň náš tradiční seriál Tipy z Číny. Ten pokračuje, jen není zaměřený primárně na slevy. O těch bude naše nová krátká série článků. Tu můžete souhrnné sledovat pod štítkem 11.11 2020.

Upozornění

Může se stát, že odkazovaný produkt již nebude v akci, nebo jej najdete levněji jinde. Je v pořádku, pokud ostatním čtenářům v diskuzi poradíte, kde se stejný či podobný produkt nachází. Odkazy s affiliate (sponzorovanými) parametry budou ovšem mazány.

Počítejte předem s tím, že akční ceny mohou platit opravdu jen pár dní nebo i hodin. Pokusíme se načasovat naše tipy tak, abyste měli dost času nákup zvážit a případně uskutečnit. Každý obchod má trochu jiný harmonogram (podívejte se do galerie), takže půjde vždy o mix odkazů na různá místa. Věříme, že se vám budou tipy líbit a hodit. Slevy jsou samozřejmě příhodně načasovány do předvánočního období.

Už jste něco koupili v rámci akce 11.11? Co to bylo?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)