10 nejstahovanějších aplikací a her roku 2019

nejstahovanejsi aplikace a hry rok 2019

Analytická společnost App Annie zveřejnila statistiky nejstahovanějších aplikací a her roku 2019 na Androidu a iOS. Uživatelé v tomto roce stáhli rekordních 120 miliard aplikací, oproti minulému roku se jedná o pětiprocentní nárůst. Rekordní byla i útrata za aplikace a hry. Lidé utratili za rok 2019 více než 90 miliard dolarů. Zde je dokonce meziroční nárůst 15 procent. A jaké hry a aplikace byly nejoblíbenější?

Žebříček nejstahovanějších aplikací a her roku 2019

Nejvíce lidé utráceli za mobilní hry, aplikace na úpravu fotografií/videi a aplikace, které zajišťují zábavu, jako je třeba Netflix. V příštím roce se očekává nárůst právě „zábavních aplikací“. A to díky novým streamovacím službám jako je třeba Disney Plus. Pokud jde o samotné nejstahovanější aplikace roku, vítězem je opět společnost Facebook, která si odnáší první tři místa.

Nejstahovanější aplikace roku 2019

 1. Facebook Messenger
 2. Facebook
 3. WhatsApp Messenger
 4. TikTok
 5. Instagram
 6. SHAREit
 7. Likee
 8. Snapchat
 9. Netflix
 10. Spotify

Nejvíce lidé využívají Facebook Messenger, na druhém místě je přímo Facebook aplikace a třetí místo WhatsApp. Čtvrté místo může být pro někoho překvapením – TikTok, sociální síť zaměřená na videa. Páté místo obsadil Instagram. Šesté místo si připisuje aplikace SHAREit. Na sedmém je Likee, opět sociální síť se zaměřením na videa. Poslední tři místa už jsou „známé“ aplikace Snapchat, Netflix a Spotify.

Nejstahovanější hry roku 2019

 1. Free Fire
 2. PUBG Mobile
 3. Subway Surfers
 4. Color Bump 3D
 5. Fun Race 3D
 6. Run Race 3D
 7. My Talking Tom 2
 8. Homescapes
 9. Stack Ball
 10. Call of Duty: Mobile

Mezi hrami zvítězilo Free Fire, následované PUBG Mobile. Třetí pozice obsadila hra Subway Surfers. Poté je trio „3D her“ – Color Bump 3D, Fun Race 3D, Run Race 3D. Sedmou příčku obsadila hra My Talking Tom 2. Dále to je hra Homescapes a Stack Balls. Zajímavé je, že se mezi nejstahovanější hry dostalo i Call of Duty: Mobile, i když vyšlo poměrně nedávno. Agentura App Annie ještě na závěr zveřejnila deset nejstahovanějších aplikací tohoto desetiletí, i tomuto žebříčku vévodil Facebook.

Nejstavovanější aplikace desetiletí

 1. Facebook
 2. Facebook Messenger
 3. WhatsApp Messenger
 4. Instagram
 5. Snapchat
 6. Skype
 7. TikTok
 8. UC Browser
 9. YouTube
 10. Twitter

Překvapila vás některá hra či aplikace v žebříčku?

Zdroj: cnet.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)