TOPlist

ZUK Z2 PRO se blíží, přinese Snapdragon 820 a Cyanogen OS?

Lenovo-backed-ZUK-Z1-international-version

Loni v létě Lenovo spustilo nový startup jménem ZUK, který představil model Z1 s procesorem Snapdragonem 801, 3 GB RAM a 4100 mAh baterií za cenu pouze $270 a zaujal tím veřejnost, protože se díky Lenovu nejednalo o společnost s nulovou pověstí. Přestože ZUK Z1 díru do světa nevytvořil zejména díky staršímu procesoru, jeho nástupce v podobě modelu ZUK Z2 PRO by se rád prodával ve větším počtu. Už od podzimu se o něm spekulovalo, jeho představení bylo prozatímně plánováno na první kvartál, ale nakonec se tyto odhady ukázaly jako liché a podle nejnovějších informací potvrzených samotnou společností ZUK se nástupce prvního modelu představí už 21. dubna.

ZUK Z2 Pro: Výbava stejná jako u Xiaomi Mi5

Výbava by se měla opírat o čtyřjádrový procesor Snapdragon 820 taktovaný na 2,15 a 1,6 GHz doplněný o grafiku Adreno 530. Tyto údaje jsou známé díky úniku z benchmarku AnTuTu. Vnitřní paměť by měla činit 32 GB (předchádce nabízel 64 GB), RAM 3 nebo 4 GB, dle zakoupené verze. Přední stranu by měl zabrat 5,5 palcový FullHD displej s Androidem Marshmallow. Fotoaparáty budou mít stejné rozlišené jako předchůdce, tedy 13 Mpx vzadu a 8 MPx vepředu nad displejem.

Zuk Z2

To jsou uniklé informace z AnTuTu, ještě by bylo namístě doplnit výbavu, jež měl předchůdce a nemusela by se měnit. Jedná se o čtečku otisků prstů v domovském hardwarovém tlačítku, optickou stabilizaci fotoaparátu, velkou kapacitu baterie a USB-C. Softwarovou výbavu by mohl dotvořit Cyanogen OS. Od otočné horní části s fotoaparátem se pravděpodobně upustilo, z obrázku však můžeme poznat, že rámečky nad displejem zůstaly nemalé. Neznámou zůstává i cena, ale vzhledem k ceně předchůdce a výbavě shodné jako Xiaomi Mi5 by se mohla udržet v rozumné hladině.

Věříte telefonu ZUK Z2 Pro nebo se mu podle vás, stejně jako předchůdci, nepodaří napodobit úspěch OnePlus?

Zdroj: GSMArena.com

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)