Google ukončí zkracovač URL adres goo.gl. Doporučil i kvalitní alternativy

zkracovac url adres google

Zkracovač URL adres goo.gl patří mezi ty nejoblíbenější, spuštěn byl v roce 2009 a nakonec se na jubilejní desítku let dostane. Bude to ale finální rok, protože v roce 2019 se kompletně zruší. Naštěstí všechny doposud vytvořené zkratky to nijak neovlivní a odkazy budou fungovat i nadále.

Zkracovač URL adres goo.gl nahradí novinka

Zajímavé je, že tento zkracovač URL adres byl vytvořen pro Google Toolbar a FeedBurner, přitom obě tyto služby přežil o několik let. O moc ale ne, Google oznámil, že noví a anonymní uživatelé nebudou moc zkracovač používat již za měsíc. Pro ostatní Google uživatele ještě půjde služba využívat do 30. března 2019.

Introducing Firebase Dynamic Links

Introducing Firebase Dynamic Links

Poté již normální uživatelé musí přejít na konkurenci. Google doporučil Bit.ly a Ow.ly, které nabízejí stejně kvalitní služby. Pro vývojáře pak představil novinku s názvem Firebase Dynamic Links, tato novinka má pro vývojáře výhodu v tom, že dokáže přesměrovat na web, ale třeba také na aplikaci, a to podle platformy, na které uživatel zrovna je. Představení můžete vidět na videu výše.

Používáte zkracovač URL adres goo.gl?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)