TOPlist

Živý přepis aneb okamžité titulky míří do desktopového Google Chrome

Živý přepis v desktopové verzi Chrome

V roce 2019 společnost Google představila novou zajímavou funkci Živý přepis (Live Caption), která při přehrávání videa či diktování řeči tvoří na displej mobilu okamžité titulky. V rukou samotných uživatelů se pak poprvé objevila v Pixel telefonech o pár měsíců později. Od té doby si našla mnoho fanoušků nejen mezi lidmi, pro které představuje usnadnění života kvůli zdravotním komplikacím. Nyní je to skoro rok, co se Google snaží funkci převést i na jiné platformy. A nejspíš je blízko, jelikož v experimentální podobě už se dá Živý přepis spustit v desktopové verzi prohlížeče Google Chrome.

Živý přepis v desktopové verzi Chrome náhled

Není jasné, jak dlouho ještě budeme čekat na oficiální vydání, nicméně už teď se dají simultánní titulky v tomto prohlížeči zapnout přes známý parametr „flags“. Pokud chcete funkci v její současné testovací podobě vyzkoušet, není těžké se k ní dostat. Na nové kartě prohlížeče přejděte na adresu chrome://flags a do vyhledávání zadejte Live Captions. Z rozbalovacího menu vyberte Enabled a poté klikněte vpravo dole na Relaunch. Jakmile se Chrome restartuje, měl by Živý přepis i v této desktopové verzi začít fungovat. Případně jej aktivujte ještě v Nastavení > Usnadnění > Živý přepis. Můžete pak vyzkoušet, na kterých webech už ho lze použít.

Máte vyzkoušeno? Kde vám titulky fungují?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)