Zamykací obrazovka z MIUI ROM ve vašem telefonu snadno a zdarma

miui

MIUI ROM patří mezi nejznámější alternativní systémy s Androidem. Tuto Custom ROM vyvinula společnost Xiaomi a používá ji ve svých chytrých telefonech. O tom, že toho MIUI nabídne mnohem více než klasický Android, se můžete přesvědčit v našem starším článku o této ROM. Vraťme se ale k tomuto návodu, ve kterém si ukážeme, jak si do vašeho telefonu/tabletu nainstalovat zamykací obrazovku z MIUI.

Pokud nevíte, jak zamykací obrazovka z MIUI může vypadat, prohlédněte si obrázky níže.

 lockscreen

MIUI ROM nabízí širokou škálu možností, jak si váš systém upravit k obrazu svému. Prostřednictvím MIUI obchodu si můžete stahovat/kupovat nejrůznější témata a ta poté aplikovat do různých oblastí vašeho systému (témata pro zamykací obrazovku, pro celý systém, pro notifikační lištu apod.). Proto na obrázcích výše můžete vidět několik odlišných stylů zamykací obrazovky.

Jak si tedy do vašeho telefonu nainstalujete zamykací obrazovku z MIUI?

Následující postup je velmi jednoduchý a zabere vám necelou minutu. Na tento postup jsme v redakci přišli zcela náhodou, nejedná se totiž o zcela běžnou instalaci samostatné aplikace zamykací obrazovky, nýbrž o takovou malinkou fintičku.

1. Nejprve si z Google Play stáhněte a nainstalujte MIUI Launcher (zdarma).
2. Aplikujte tento launcher ve vašem telefonu. Stačí na vašem telefonu stisknout tlačítko domů a vybrat si MIUI launcher namísto vašeho aktuálního launcheru. Abyste se vyhnuli potencionálním komplikacím s budoucí změnou launcheru, zatrhněte možnost “Pouze jednou”.

 lockscreen 1

3. Splněním předchozího kroku se ocitáte v prostředí MIUI Launcheru. Zde, pokud tedy nechcete základní zamykací obrazovku, se vydejte do nastavení tohoto launcheru, zvolte možnost Lock Screen a upravte si zamykací obrazovku podle svého.

 lockscreen 2

4. Stiskněte tlačítko Domů, zvolte váš původní launcher a zatrhněte možnost “Vždy”.

 lockscreen 5

5. Zamkněte/odemkněte váš telefon, čímž zjistíte, že jste se právě stal šťastným majitelem zamykací obrazovky MIUI, a to s vaším původním launcherem.

miui final

No není to skvělé? Je to skvělé :).

Aby vám zamykací obrazovka z MIUI zůstala, nesmíte odinstalovat MIUI Launcher.

Další alternativou k instalaci zamykací obrazovky z MIUI je MiLocker. Ten, alespoň tedy nám v redakci, způsoboval na několika zařízeních problémy (častý pád aplikace apod.). Po instalaci zamykací obrazovky podle našeho návodu vše šlape jako hodinky. Vyzkoušet ovšem můžete oba postupy.

6f2faf9f24e2e4f5ae987033b4822590?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

c0410cf7108c7b04411da86e0eb2055f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(
Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

MIUI ROM

MIUI ROM je nyní opensource

Zprávičky Štěpán Víteček Štěpán Víteček
1 min. uložit na později

Komentáře (12)